Ana Sayfa TOP 125 cc Honda ile hizmet

125 cc Honda ile hizmet

1084
Paylaş

Her Cuma günü, Ardino’nun Başevo köyünden 80 yaşındaki Nuritin İsmail, başına kaskını koyup Dolno Prahovo medresesinde Cuma namazını kıldırmak üzere 125 cc Honda motosikleti ile hareket ediyor.
Nuritin Bey Başevo bölgesinin imamıdır. Mevlitlere ve cenazelere çağrılıyor. Motosikletini ise Kırcali’de oturan oğlu hediye etmiş.
Konuyla ilgili Nuritin Bey şunları dile getiriyor: “İki tekerli araç harika. Sadece kışın zorluk yaşıyorum, çünkü aşırı soğuklarda motosikletimi ateşleyemiyorum.”
Önceleri köyleri bisikletle ya da Rus IJ Planeta motosikletiyle ziyaret ettiğini, kışın ise otomobilleri olan köydeşlerine güvendiğini belirten Nuritin hoca, “Komşularım beni hiç yolda bırakmadı” diye belirtiyor.
İlerleyen yaşına rağmen imam, her zaman halka hizmete hazır olduğunu söylüyor. “Baba ve dedem de hafızdı. Rahmetli babam Halilibrahim Şumnu’daki imam hatip okulunu bitirmiş, geçen asrın 80’li yıllarında Mleçino’da imamlık yaptı. İmamlığı babamdan öğrendim” diye ilave ediyor.
Nuritin hoca, bilgisini gençlere aktarmayı düşünüyor, ancak belirttiklerine göre, maalesef bölgedeki bu görevi yapmak isteyen aday yok.
Olaybg.com