Ana Sayfa Gündem 15 Haziran’dan itibaren: Her turist Yunanistan’daki plajda 25 metrekareye sahip olacak! Frappe...

15 Haziran’dan itibaren: Her turist Yunanistan’daki plajda 25 metrekareye sahip olacak! Frappe var, müzik yok

651
Paylaş

Yunanistan’da her tatil yapana salgın önlemi olarak 25 metrekare verilecek. Plaj barları açık olacak. Frappes, kahve ve diğer içecekleri sunülacak, ancak müzik yasak olacak. Bu, Atina’daki çeşitli bakanlıklar tarafından kabul edilen kılavuzlarda belirtilmiştir. 24rodopi.com’un verdiği habere göre, Yunanlılar plajlardaki yasağı kaldırdı, ancak 1000 metrekarede 40’tan fazla insanın bulunmaması koşulunu da getirildi.
Şemsiyeler birbirinden 4 metre uzaklıkta yerleştirilmiştir. Farklı şemsiyeler altındaki şezlonglar arasında belirtilen minimum mesafe 1,5 metredir. Küçük çocuklu aileler tarafından kullanılacak olanlar hariç, bir şemsiye altına en fazla iki adet şezlong yerleştirilmiştir.
15 Haziran’dan sonra plajlara kabul edilecek olan Bulgaristanlı turistler, tüm organize etkinliklerin, plajda partiler, doğum günleri, futbol, voleybol ve diğer takım oyunları yasaklandığını bilmelidir.
Plaj barlarının müşterileri arasında minimum 1,5 metre mesafe olmalı. Restoran personeli maske takmak zorundadır. İşletmenin sahibi, talimatlara uyulup uyulmadığını yakından izlemelidir, çünkü para cezaları 5.000 ila 25.000 avro arasında olup plaj barının 15 ila 20 gün boyunca kapatılması tehdidi ile karşı karşıya.
Yunan medyalarnından tecüme: 24rodopi.com
Fotoğraf ve videoda: Amolofi (tam çevirisi “kum tepeleri”) kuzey Yunanistan’da, Nea Peramos’a yaklaşık 2 km uzaklıkta (Makas sınır kapısına 140 km) ünlü bir plajdır. Yerleşimlerin dışında uzun ve geniş bir sahil olup neredeyse 3 kilometrlik bir alana uzanmaktadır.
Yıllarca, Mavi Bayraklı doğal kum tepeleri olan Amolofoi plajı (Ammolofoi Plajı), Bulgar turistleri tarafından tercih edilen bir bölgedir.


Bu yıl manzara farklı oalcak.