Ana Sayfa Mansetler 18 Haziranda’da: Damla’nın cinayeti hakkında daha fazla bilir kişi raporu veya iddianame?!

18 Haziranda’da: Damla’nın cinayeti hakkında daha fazla bilir kişi raporu veya iddianame?!

942
Paylaş

18 Haziran’da, küçük Damla’nın öldürülmesi ile ilgili bir iddianame hazırlanıp hazırlanmayacağı, Savcılığın soruşturmanın uzatılmasını isteyip istemeyeceği açıklığa kavuşacak. Bu tarihte, 25 yaşındaki Mehmed H aleyhindeki suçlamaları kanıtlamak için gerekli ve ikinci kez uzatılan bilir kişi raporları süresi tamamlanmış olacak.
Damla geçen yıl 17 Aralık’ta öldürülmüştü. Küçük kızın cansız bedeni yaşadıkları dairede annesi tarafından bulunmuştu. Yedi yaşındaki kız boğularak öldürülmüş, başı ise bantlanmıştı. Birkaç gün sonra, suçunu itiraf eden kızın 25 yaşındaki kuzeni tutuklanmıştı. Mehmed H. tutuklu yargılanacak.
Soruşturma iki ay uzatılmıştı ve katil zanlısı Mehmed Hasan hakkındaki iddianame 18 Nisan’a kadar yargıya sunulmalıydı. Ancak ertelenerek süresi 17 Haziran’a kadar uzatıldı. Sebebi ise ek bilirkişi raporu talebi ve diğer raporların gecikmesiydi.
Mehmed, küçük bir çocuğu acımasız ve korkunç bir şekilde kasıtlı olarak öldürmekle suçlanıyor. Bu gibi durumlarda yasalar, en az 15 ila 30 yıl arasında hapis cezası veya ikame olmaksızın ömür boyu hapis cezası öngörmektedir.

olaybg.com