Ana Sayfa Siyaset 24 yıllık dostluk: Resmi Murad, Nilüfer Belediye Başkanını tebrik etti

24 yıllık dostluk: Resmi Murad, Nilüfer Belediye Başkanını tebrik etti

183
Paylaş

Bursa’da Nilüfer Belediyesi’nin ilk kardeş kenti olan Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murad, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e tebrik ziyaretinde bulundu.
Görüşmede Ardino Belediye Meclisi Başkanı Sezgin Bayram, Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Yılmaz da yer aldı.
Turgay Erdem, “Sınırları aşan dostluk ve kardeşliğimiz kuşkusuz ki sürecek. İlk kardeş belediye olarak ayrıca önemsediğimiz Ardino ile yeni dönemde farklı birçok alanda proje gerçekleştirip örnek iş birliği uygulamalarını hayata geçireceğiz” dedi.
Resmi Murad, “Kardeş kentlerimizi önemli günlerinde kutlamak, zor günlerinde ise yanlarında olduğumuzu hissettirmek gerekir. Bizim hem zor günümüzde yanımızda olan ilk kardeş belediyemizin yeni başkanını kutlamak için buradayız. Biz, kurumlar üzerinden çalışmayı doğru buluyoruz, aramızda köprü görevini üstlenen Eğirdereliler Derneği’nin katkıları ile ilişkilerimizin artarak süreceğine inanıyoruz. Varlıklarını sürekli yanımızda hissettiğimiz bu kent ile yeni iş birliklerine hazırız” dedi.
Görüşmede yeni dönemde de iki belediye arasındaki sıkı iş birliğinin devam edeceği vurgulandı. Samimi bir havada geçen görüşmede, iki kent arasında 1996 yılında başlayan kardeş kent ilişkilerinin, özellikle sosyal, kültürel, sportif alanlarda ulaştığı düzeyin mutluluk verici olduğu belirtildi.
Olaybg.com