Ana Sayfa TOP 24rodopi.com’un Kırcaali erken genel seçimleri tahmini gerçek oldu

24rodopi.com’un Kırcaali erken genel seçimleri tahmini gerçek oldu

524
Paylaş

24rodopi.com’un, Bulgaristan’da düzenlenen erken genel seçimlerin, Kırcaali bölgesi sonuçlarına ilişkin tahminleri doğru çıktı.
24rodopi.com, 11 Temmuz’da Bulgaristan’ın Kırcaali 9 MIR bölgesinde gerçekleşen erken genel seçimlerinin sonuçlarını bildi.
Geçtiğimiz Salı günü, bazı matematikçi dostlarının araştırmaları doğrultusunda „son dakika gelişmeleri“ olarak tahminde bulunan 24rodopi.com sitesi, pazar günü gerçekleşen erken genel seçimler için Hak ve Özgürlükler Hareketi DPS Partisi 4 milletvekilliği, İma takıv narod İTN’nin ise 1 milletvekilliği kazandığını yazdı. 24rodopi.com’da yayımlanan haberde aynen şöyle yazıyor: “Kırcaali’de kesin olmayan sonuçlara göre 5 milletvekilliğinden 4’ünü Hak ve Özgürlükler Hareketi DPS Partisi, 1’ini ise İma takıv narod İTN’nin kazandığı anlaşıldı. Bulgaristan’ın Avrupa Gelişimi için Vatandaşlar GERB partisi ise 5. milletvekilliğini onların olmasını umut ediyor.”
11 Temmuz Kırcaali’de gerçekleşen seçimlerin sonucu da 24rodopi.com’un yazdığı gibi oldu.
Bugün, Merkez Seçim Komisyonu (MSK) birkaç gün önce 24rodopi.com’da „Hear-Niemeyer“ metodolojisinin, “eski Başbakan Boyko Borisov’un partisi Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar Partisi (GERB) hakkında 9 MIR’de yetkiden mahrum bıraktığına işaret etti” haberini doğruladı.
Yeni Parlamento’nun ilk zili 21 Temmuz’da çalacak.

olaybg.com