Ana Sayfa Spor 24rodopi Tv: Balkan Jet Kupası için su savaşları başladı (fotoğraflar, video)

24rodopi Tv: Balkan Jet Kupası için su savaşları başladı (fotoğraflar, video)

253
Paylaş

Balkan Jet Kupası 2018 için su savaşı Şiroko Pole köyü yakınlarında Studen Kladenets Barajında başladı.
29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Kırcali, Balkanlar’daki en büyük su festivaline ev sahibi olacak. Festival Bulgaristan Su Motoru Sporları Federasyonu tarafından organize edilmiş olup, hızlı tekneler ve jetler ile hız yarışları içermektedir. Jet sürüş becerilerini gösterecek olan Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis de katılım talebinde bulundu.
Doğu Avrupa’nın en büyük su festivalinde Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Yunanistan ve Macaristan’dan 48 yarışmacı yer alacak. Aralarında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında birçok disiplinde unvan almış isimler bulunmaktadır.
29 ve 30 Haziran’da Studen Kladenets barajı kıyılarında, Free Style, kadın ve çocuklar dahil olmak üzere tüm kategoriler için üç yarış düzenlenecek. Aynı zamanda, Su Aynası’nda hızlı tekne yarışları, free style ve jetler için paralel slalom da gerçekleştirilecek.
Resmi açılış, 30 Haziran Cumartesi günü Su Aynası’nda, bir rock konseriyle birlikte ses ve ışığın benzersiz bir gösterisinin yapılacağı trafik polisi binası yakınlarında gerçekleştirilecek.
Festivalin zirvesi ise, aralarda FlyBoad ve Hovercraf gösterilerinin de yer alacağı jet yarışı final serisinin gerçekleştirileceği 1 Temmuz tarihinde olacak.
Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis, “Su Aynası’nda Balkanlar’daki en büyük su gösterisini gerçekleştireceğiz, önümüzdeki yıllarda ise Avrupa düzeyinde bir yarışma organize edeceğiz” diye belirtti.

olaybg.com