Ana Sayfa Gündem 24rodopiTV: “Üçlü Kardeş İftarı”na binlerce vatandaş ve bir cumhurbaşkanı adayı katıldı (video)

24rodopiTV: “Üçlü Kardeş İftarı”na binlerce vatandaş ve bir cumhurbaşkanı adayı katıldı (video)

1960
Paylaş

Bu akşam gerçekleşen “Üçlü Kardeş İftarı”na 5 binin üzerinde Kırcalili ve konukları katıldı, Drujba stadyumu önünde düzenlenen iftar sofrasında ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanı Adayı Muharrem İnce, HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, HÖH Başkan Yardımcısı Hasan Azis ve Ahmed Ahmedov, Edirne ve Silivri belediye başkanları yer aldı.
Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle düzenlenen bu iftar yemeğinin organizatörleri kardeş belediye olan Kırcali, Edirne ve Silivri belediyeleri oldu.
İftarlar sağlık ve bereket için düzenlenir. Ramazan ayı boyunca Müslümanlar oruç tutar. Ramazan günleri bağışlama, tövbe ve hayır günleridir, ihtiyaç sahiplerine destek olma zamanıdır.
Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis konuşmasında, üç kardeş belediye tarafından düzenlenen bu iftar yemeğinin bir dostluk, kardeşlik ve demokrasi örneği olduğunu söyledi. Hasan Azis şunları da ilave etti: “Değerli konuklarımızı, sağlık ve refah dilekleriyle samimiyet ve konukseverliğimizin bir işareti olarak ekmek ve tuzla karşılıyoruz. Arda futbol takımının şalını Muharrem İnce ve Mustafa Karadayı’ya hediye etmeden geçemezdim, çünkü bu şal Şampiyonlar şalıdır.”

Muharrem İnce: 24 Haziran’dan sonra sadece Türkiye değil, Kırcali’deki akrabalarım da mutlu olacak!

olaybg.com