Ana Sayfa Gündem 7 Mayıs’ta: Çokkültürlülü Kırcali, Brüksel’in en çok çokkültürlülü ilçesi ile kardeş oluyor

7 Mayıs’ta: Çokkültürlülü Kırcali, Brüksel’in en çok çokkültürlülü ilçesi ile kardeş oluyor

627
Paylaş

 

7 Mayıs’ta çokkültürlülü Kırcali Brüksel’in en fazla kültür çeşidi barındıran Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi ile kardeş olacak. Kardeşlik protokölünü imzalamak üzere Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis önderliğindeki ve belediye meclisi üyeleri ile belediye çalışanlarından oluşan bir heyet Avrupa Birliği Başkentine gitti. Törende, kardeşliğin imzalanmasında büyük katkıda bulunan Avrupa Parlamentodu Üyesi Necmi Ali de yer alacak.
Kırcali Belediyesi ve Belçika Krallığı Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi ile kardeşlik protokolü yarın imzalanacak. Saint-Josse-ten-Noode, Belçika’nın Brüksel Bölgesi’nin 19 belediyesinden biridir. 1,14 km² yüzölçümüne ve yaklaşık 30 000 nüfusa sahiptir. Burada 153 etnik grup yaşamaktadır. Buradaki en büyük grubu ise Bulgaristan vatnadaşları oluşturmakta- sayıları yaklaşık 5 000 kişidir. Saint-Josse-ten-Noode belediyesi ticari, kültürel ve turistik bir merkezdir: Charlie Müzesi, Güzel Sanatlar Akademisi, Halk Kütüphanesi, Le Public ve Théâtre De La tiyatroları, Botanik Kültür Merkezi vb. merkezlere sahiptir.
Kırcali Belediyesi, Rusya Federasyonu, Romanya, Türkiye Cumhuriyeti, Yunanistan Cumhuriyeti, İngiltere ve ABD belediyeleri ile yakın temaslarda bulunmaktadır.
Fotoğraflarda: Mart ayı sonunda iki belediye başkanı yardımcısı eşliğinde Kırcali’yi ziyaret eden Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi heyeti. Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır ise geçen yıl Haziran ayında Hasan Azis’in konuğu olmuştu.
Olaybg.com