Ana Sayfa TOP 8.000 balıkçı  protesto hazırlığında

8.000 balıkçı  protesto hazırlığında

321
Paylaş

Kırcaali ili „Studen Kladenets“ barajı’nda yaşanan balık katliamını dile getiren 8.000 balıkçı, yetkilileri göreve davet ediyor ve  balık ölümünün başlıca nedenlerini net olarak açığa kavuşturulmasını istiyor.
BTA’ya konuşan Kırcaali Avcılar ve Balıkçılar Derneği başkanı Vasil Donchev, kendisini  telefonda arayan balıkçıların, üçüncü ay „Studen Kladenets“  barajı’ndaki devam eden balık ölümlerine neyin sebep olduğunu araştırılmasını istediklerini ve  aynı zamanda protesto yapma niyetlerini dile getirdiklerini, söyledi.
Vasil Donchev, “Sadece Kırcaali’den değil, Haskovo’dan ve Bulgaristan’ın diğer bölgelerinden de balıkçılar feryatlarını dile getirdi” dedi.
Vasil Donchev, ölü balıkların ağırlıklı olarak sazan ve karakuda olduğunu, ancak bazı balıkçıların kendisine ayrıca ölü yayın balığı vakaları meydana geldiğini bildirdiklerini söyledi.
Ona göre, Kırcaali Valiliği’nin ev sahipliğinde 11 Temmuz’da yapılması planlanan konuyla ilgili toplantıya katılacak olan Kırcaali Avcılar ve Balıkçılar Derneği üyeleri, çözüm bulunamaması durumunda, Kırcaali ve Momçilgrad’dan katılacak olan 8.000’den fazla balıkçı üyesinin protesto yapacaklarını ifade etti.

olaybg.com