Ana Sayfa Yaşam 9000 Kırcaliliye Avrupa gıda pakatleri

9000 Kırcaliliye Avrupa gıda pakatleri

1052
Paylaş

Kırcali Vali Yardımcısı Leman Ali, Kırcali bölgesindeki Avrupa gıda destek programının sembolik açılışını gerçekleştirdi. Bölgedeki 8 geçici BKH noktalarından 5’inde, sosyal destek almaya uygun kişiler için gıda baketleri dağıtımı başlamıştır. İldeki yaklaşık 9 bin kişi bu programdan yararlanabilecek. Her paketin toplam ağırlığı 16 kilo olup çeşitli gıdalar içeriyor
Cebel, Çorbaciysko, Krumovgrad, Kırcali ve Momçilgrad’da dağıtım noktaları faaliyete geçmiştir. Ardino’daki kampanya 4 Nisan’da, Çernooçene ve Kirkovo’daki dağıtım ise 5 Nisan tarihinde başlatılacak. Gıda paketleri 4 Mayıs’a kada dağıtılacak. Yardım alacak kimselerin isimleri sosyal destek kurumlarınca belirlenmiştir. Paketler Kızıl Haç önüllüleri tarafından dağıtılıyor.
Bu, Avrupa program kapsamında gıda destek kampanyasının ikincisi, ilki 2017 yılının başlarında gerçekleştirilmişti. Leman Ali, “Gıda desteği alma hakkı listesi genişletildiği görülüyor. Bu defa daha fazla vatandaşımıza gıda desteği sağlanacak. Bu, devletin geliri düşük olan insanlar için desteğinin ve Avrupa dayanışmasının güzel bir örneğidir.” diye belirtti.

olaybg.com