Ana Sayfa Gündem Adım adım erken seçime! Slavi Trifonov: İsa Mesih’i Başbakan olarak önermiş olsaydım,...

Adım adım erken seçime! Slavi Trifonov: İsa Mesih’i Başbakan olarak önermiş olsaydım, yine de eksiklikler bulurlardı

641
Paylaş

„Egemene karar verme yetkisini veren güçten yola çıkarak erken seçime gidiyoruz, partinin ve liderin karar vereceğinden dolayı değil“, dedi “İma Takav Narod” partisi lideri Slavi Trifonov, BNR’ye bugün verdiği bir söyleşide.
Slavi Trifonov, bir sonraki hükümet önerisine oy verirken “İma Takav Narod” milletvekillerinin salonu terk etmeyeceklerini, ancak Cumhurbaşkanı Rumen Radev kendilerinden „evet“ oyu kullanmalarını istese de kesinlikle kabineyi desteklemeyeceklerini, sözlerine ekledi. Trifonov, „Bize verilen hükümet kurma yetkisi başarısız sonuçlandı, ancak hükümeti kurabilecek daha 175 milletvekili var. Şimdi göreceğiz, ikinci ve üçüncü denemelerde onlar başarılı olacak mı.“ diye konuştu.
„Aslında hükümeti, kabine kurma girişimlerini yürüttüğümüz Demokratik Bulgaristan (DB) partisi ve „Ayağa Kalk! Magandalar Dışarı!“ koalisyonun yetersiz talepleri yüzünden kuramadık. Sonuçta yandaş medya aracılığıyla her şey için biz suçlandık“ dedi Slavi Trifonov.
Petar Iliev ile ilgili olarak, kendisini Liste usulü çoğunluk seçim sistemini tartışıldıgı ulusal referandum organizasyonunda keşfettiğini söyleyen ITN lideri Slavi Trifonov, ilk adayı Nikolay Vassilev’in de adaylıktan çekilmesini Hristo Ivanov için bir uzlaşmaydı değerlendirmesinde bulundu.
„Anlayacağınız, İsa Mesih’i, 12 havariyle birlikte Başbakan olarak önermiş olsaydım, rakiplerimiz yine de eksiklikler bulurlardı“ dedi Bulgaristan’daki ilk siyasi gücün lideri Slavi Trifonov.
Kısacası, Bulgaristan adım adım ereken seçime gidiyor.

olaybg.com