Ana Sayfa Gündem Akıl ve arzular arasında: Kırcali’de belediye başkanlığına 7 aday, belediye meclisi üyeliğine...

Akıl ve arzular arasında: Kırcali’de belediye başkanlığına 7 aday, belediye meclisi üyeliğine 90 aday

239
Paylaş

HÖH yerel kollarının Kırcali ilçesinde aday belirlemek için gerçekleştirdiği 55 toplantının sonuçlarına göre, HÖH Kırcali belediye başkanlığına aday adayları 7, yerel meclis üyeliğine adaylar ise yaklaşık 90 kişidir.
Daha 10 bölgenin parti üyeleri de belediye başkan aday adaylarını ve belediye meclis üyeleri adaylarını belirlemeleri gerekiyor.
En fazla aday gösterilen ise şimdiki Belediye Başkanı Hasan Azis’tir. Kırcali Vergi Dairesi Başkanı Elvan Gürkaş da kayda değer adaylar arasında. Kırcali Belediye Meclisi Başkanı Raif Mustafa, yardımcısı Hüseyin Ahmed, danışmanı Muharrem Muharrem, gençlik kolları başkanları Ayhan Etem ve Ahmed Habib de aday gösterilmiştir.
2015 yılında 17 kişi aday gösterildi ve ilçe kollarının genişletilmiş toplantısında iki aday adaylıklarını geri çekmişti. O dönem seçimlerinde belediye meclisi üyeliğine adayların sayısı 189’du.
Belediye meclisinin HÖH üyesi 24rodopi.com önünde şunları paylaşıyor: “Bu kez adaylar daha az, çünkü bu seçimler öncekilerden çok farklı olacak. HÖH’te aklın arzular üzerinde hakimiyet kurduğu söylenebilir. Analizler, sadece Hasan Azis ile daha ilk turda kazanma şansımız olduğunu gösteriyor. GERB adayı güçlü ve HÖH’ten oy “koparmaya” çalışan bir veya iki aday daha olacak. Meclis üyesi aday sayısı da daha az, bunun nedenlerinden biri ise, bu sefer, sadece 300-400 tercihle, son sıralardan öne geçip belediye meclisi üyesi olma şansının bulunmamasıdır. Kurallar değişti.”
Olaybg.com