Ana Sayfa Gündem Altı aylık Ecrin bebeğin ölümüne neden olan ve Lütvi Mestan’ın yer aldığı...

Altı aylık Ecrin bebeğin ölümüne neden olan ve Lütvi Mestan’ın yer aldığı ağır kazanın soruşturması iki ay uzatıldı

149
Paylaş

Kırcali Bölge Savcılığından, altı aylık bebeğin yaşamını yitirdiği ve DOST Partisi Başkanı Lütvi Mestan’ın yer aldığı Makas yolundaki kazanın soruşturmasının iki ay uzatıldığı bildirildi. Uzatmanın nedeni ise bilirkişilerin henüz oto teknik raporunu hazırlamamış olmasıdır. Soruşturma süresi bundan önce bir defa daha uzatılmıştı.
6 aylık bebeğin yaşamını yitirdiği kaza ile ilgili şu aşamada tek sanık Lütvi Mestan olduğunu hatırlatırız.
Kaza, 14 Nisan 2019’da Zagorasko köyü kavşağında Lütvi Mestan’ın uluslararası karayolu olan Kırcali-Makas-Gümülcine yolu trafiğine aracıyla katılmaya çalıştığı esnada gerçekleşti. Mestan Slınçogled köyünden Momçilgrad’a (Mestanlı’ya) gidiyormuş.

Sonrasında Kırcaki’den Makas Sınır Kapısı yönünde hareket halindeki BMW aracı ile çarpışma meydana gelmişti. Ağır kazada BMW ana yoldan çıkıp 100 metre şarampole yuvarlandı. Kazada ailesiyle Kirkovo’ya giden altı aylık Ecrin bebek yaşamını yitirdi. Kazada bebeğin 9 yaşındaki kardeşi ve anne babası yaralandı. Olaydan Mestan sadece burkulmuş bilek ile kurtuldu.

Olaydan saatler sonra, DOST Başkanı polis tarafından tutuklandı ve ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet verme ile suçlandı. Savcılık iki kez ehliyetini aldı, ancak mahkeme geri iade etti.
Olaybg.com