Ana Sayfa Spor Arda 1924, Beroe takımını 3:1 mağlup etti

Arda 1924, Beroe takımını 3:1 mağlup etti

332
Paylaş

Stamen Belçev: Kırmızı kart işimizi kolaylaştırdı, şansımız vardı, doğruları görmeliyiz

Bulgaristan futbolunun A grubunda Arda 1924 takımı ilk tarihi zaferini kazandı. Kırcali’nin Mavi takımı, Plovdiv’deki Lokomotiv stadyumundaki 400 seyircinin önünde, Birinci Ligin üçüncü turunda Beroe’yi 3:1 skor ile mağlup etti.
11 Rodop kurdu ve 10 Stara Zagoralı, skorun 1:1 olduğu 90. dakikaya kadar zor bir karşılaşma gerçekleştirdiler. Stara Zagora takımı belli ki Lokomotiv stadyumuna karşılaşmayı kazanmak için gelmişti ki 14. dadikada Zoran Yosipoviç’in golü ile 1:0 öne geçti. Arda 1924 takımının Ermeni futbolcusu Rumyan Hovsepyan 33. dakikada skoru 1:1 yaptı, 39. dakikada Beroe’nin Nikita Baranov oyuncusu ise hakem Georgi Kabakov ‘un ikinci sarı kartı ile oyunu terk etti. Karşılaşmanın 90. dakikasında, 73. dakikada Amorim’in yerine geçen İlişa Sam, Arda 1924’ü 2:1 öne geçirdi. Verilen ek sürenin 3. dakikasında, solo bir atağın ardından Belçika pasaportuna sahip iki metrelik forvet İlişa Sam, Arda için final 3:1’i oluşturdu.
Antrenör Satamen Belçev karşılaşma sonrasında şunları belirtti: “Her galibiyetten sonra mutluyum. Oyunumuzdan ve davranışlarımızdan istediğim hala çok şey var. Kendimizi kandırmıyoruz, daha yapacak çok işimiz var. Bugün topu ağlara gönderen her futbolcumuzun adına çok mutluyum. Onları bu yüzden takıma aldık, efbet Liginde takıma yardımcı olmaları için. Gelecekte daha iyi bir seviye göstermelerini umuyorum, çünkü onlardan bu bekleniliyor.
Bence, Beroe oyuncusuna verilen kırmızı kart takımımızın işini kolaylaştırdı, ancak ilk yarısında rakipler daha temiz pozisyonlara sahipti. Kendimizi kandırmıyoruz, bugün şans bizden yanaydı. Belki de orta sahada organizasyon eksikliklerimiz vardı ve karşı takıma birçok fırsat verdik”.
Olaybg.com