Ana Sayfa Siyaset Ardino’nun belediye başkanlığına aday olarak zengin bir tütün üreticisi de gösterildi

Ardino’nun belediye başkanlığına aday olarak zengin bir tütün üreticisi de gösterildi

199
Paylaş

Rodop belediyelerine belediye başkanı adaylarından en zengini GERB’in Ardino belediye başkanı adayıdır. Kendisi dün gerçekleştirilen Ardino GERB ilçe teşkilatının toplantısı sonrasında aday gösterildi.
Eski Sağlık Bakanı Yardımcısı Adam Persenski, yaklaşan yerel seçimlerde yerel GERB üyelerinin Ardino’ya belediye başkanı adaylığına en çok tercih edilen isim olduğu belirtiliyor. Partinin yerel lideri Sıbi Uzunov Yürütme Komitesine sunulacak listeye geleneksel olarak dahil edildi.
Üçüncü aday ise işadamı Rosen Dimitrov – Karpuzata’dır. Kendisi uzun zamandan bu yana Rodoplar’da geçim kaynağı sağlayan büyük bir tütün üreticisidir. Ardino’daki GERB partisi aktivistleri ayrıca belediye meclisi üyeliği için 30’dan fazla aday göstermiştir. Köy muhtarığı adaylığı için şu ana kadar GERB adayı olarak tek Byal İzvor köyüne Fahri Kafalı gösterilmiştir. İlginç olanı, Ardino’nun iki büyük köyü olan Padina ve Jıltuşa için henüz GERB muhtar adayı gösterilmemiştir. Sıbi Uzunov ve Rosen Dimitrov Padina köyünden, Persenski ailesi ise Jıltuşa’dandır.
2015 yerel şeçimlerinde GERB bu iki köyde en çok oy kazanmıştı: Byal İzvor’da 295 oy (%33.45), Jıltuşa’da 241 oy (%41.06) ve Padina’da 199 oy (33.84). O dönemde parti ilçedeki toplam 39 köy için 13 muhtar adayı göstermişti. Toplam 29 belediye meclis üyeliğinden 13 üyelik kazanmıştı. 2015 yerel seçimlerinde GERB belediye başkanı adayı 1293 oy (%17.41) kazanmıştı.

Olaybg.com