Ana Sayfa Siyaset Bakan Radev, Moskovski ve Nankov, Svoge yakınlarında meydana gelen trafik kazası nedeniyle...

Bakan Radev, Moskovski ve Nankov, Svoge yakınlarında meydana gelen trafik kazası nedeniyle istifa etti

1055
Paylaş

Valentin Radev, İvaylo Moskovski ve Nikolay Nankov olmak üzere üç bakan, Bakanlar Kuruluna istifa dilekçelerini sundu. Bu bilgileri, düzenlenen brifingde Bölgesel Kalkınma Bakanı Nikolay Nankov tarafından verildi.

Radev, “Biz GERB’de böyle yapıyoruz. Siyasi sorumluluk taşıyoruz. Belirli görevleri yerine getirmek üzere bu pozisyonlara yerleştirildik. Açıkçası, bakanlıklarımız bizi böyle bir trajediden korumak için yeterli değilmiş. Görevlerimizi yerine getirmek için istifa dilekçelerimizi sunmakta geciktik. Söz konusu yol kesimi için belediyelere 7 sinyalimiz oldu. Bizim bakanlıkta yetkimiz ancak bu kadar. Bakanlıklarımızın temsilcileri bizleriz, bizler istifa ediyoruz. Tüm dünyada bu böyle. Bizler istifasını sunmuş bakanlarız. Yeni bakanlar atanana kadar görevimizi yapmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

Bugün Başbakan Boyko Borisov, 17 kişinin yaşamını yitirmiş olduğu Svoge yakınlarındaki kaza nedeniyle Bakan Valentin Radev, İvaylo Moskovski ve Nikolay Nankov’un istifasını istemişti. Şu anda Valentin İvanov ve Nikolay Nankov’un basın toplantısı devam ediyor. Bakan Moskovski, sağlık nedenlerinden dolayı toplantıda yer almıyor.

Olaybg.com