Ana Sayfa Spor Balkanlar’daki en büyük su gösterisi için tekneler, jetler ve rock müzik

Balkanlar’daki en büyük su gösterisi için tekneler, jetler ve rock müzik

947
Paylaş

Bulgaristan Motorlu Su Sporları Federasyonu ve Kırcali Belediyesi, Balkanlar’daki en büyük su festivalini organize ediyor – hızlı tekneler, jet ski ve flyboardlar ile ilgi çekici yarışlar. Su gösterileri Kırcali’de üç gün boyunca devam edecek.
29 ve 30 Haziran’da Studen Kladenets barajı kıyılarında, Free Style, kadın ve çocuklar dahil olmak üzere tüm kategoriler için üç yarış düzenlenecek. On bayan jetlerle yarışacak, ayrıca Dünya Şampiyonu Valeriya Verşina’nın da katılımı bekleniyor. Aynı zamanda, Su Aynası’nda hızlı tekne yarışları, free style ve jetler için paralel slalom da gerçekleştirilecek.
Resmi açılış, 30 Haziran Cumartesi günü Su Aynası’nda, bir rock konseriyle birlikte ses ve ışığın benzersiz bir gösterisinin yapılacağı trafik polisi binası yakınlarında gerçekleştirilecek.
Festivalin zirvesi ise, aralarda FlyBoad ve Hovercraf gösterilerinin de yer alacağı jet yarışı final serisinin gerçekleştirileceği 1 Temmuz tarihinde olacak.
Bugüne kadar, aralarında Avrupa ve Dünya Şampiyonasında çok tanınmış isimler bulunan Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Yunanistan ve Macaristan’dan 40’ın üzerinde yarışmacı katılım beyanında bulunmuştur. Bulgaristan Motorlu Su Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Todor Hristov, “Spor yapmanın alternatif yollarını göstermek istiyoruz. Bu sporlarla uğraşan insanlara katılım olanakları sunmaya çalışıyoruz. Dünya Federasyonunca lisansları verilen Macaristan’dan hakemler davet ettik. Avrupa ve Dünya Federasyonundan gözlemcilerimiz de olacak. Bu test yarışında başarılı olursak, önümüzdeki sene Avrupa Şampiyonaları ve Dünya Şampiyonası turları için başvuruda bulunacağız” diye açıkladı.
Yarışmaya jet ile katılacak olan Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis şunları paylaştı: “Su Aynası’nda Balkanlar’daki en büyük su gösterisini gerçekleştireceğiz, önümüzdeki yıllarda ise Avrupa düzeyinde bir yarışma organize edeceğiz.”

olaybg.com