Ana Sayfa Gündem Başbakan: Paralar bitiyor! 2021 daha zorlu olacak

Başbakan: Paralar bitiyor! 2021 daha zorlu olacak

584
Paylaş

Bu yıl hala harcayacak paramız var. Gelecek yıl daha zor olacak. Sonra tüm dünya ciddi bir ekonomik krize girecek. Gelecek yıl bir ulus olarak birleşmezsek krize dayanamayacağız. Avrupa’da para azalıyor.
Bu açıklamaları Başbakan Boyko Borisov, Stara Zagora’da düzenlenen GERB toplantısında yaptı.
Başbakan daha: “Şu anada koronavirüse dair şakalar yapıyoruz, çünkü içten içe hepimiz ondan korkuyoruz. Böyle bir şeyin olmamasını umuyoruz, ancak o varlığını sürdürüyor. Bazıları bizi korku aşılamakla suçluyor. Onları bunun için mahkeme huzuruna çıkarmaları gerekmiyor mu, bilmiyorum. Dün Dünya Sağlık Örgütü, virüsün daha da ölümcül ve tehlikeli hale geldiğini söyledi – ikinci dalga. Devlette depoladıklarımız giderek azalıyor. Bunlar, gelecek nesillerin ödemesi gereken hibeler ve krediler haline gelecek, çünkü ücretsiz hiç bir şey yok” diye belirtti.
Borisov, “Uçurumun kenarında ilerliyoruz. Halkı hissediyorum, düşmanlarım bile bunun böyle olduğunu söylüyor. Anlayış, ortak çaba ve disiplin ile birkaç ay dayanabildik. İnsanların buna dayanamayacağını hissettim, bu yüzden hızla park ve bahçeleri serbest bırakmaya başladık. Ne yapacağımızı söyleyen ne bir ders kitabı, ne de protokol var. Bütün dünya deneme-yanılma sistemi ile çalışıyor. Dün meslektaşlarıma Avrupa’da nasıl hareket edileceğine dair ortak bir protokol olup olmadığını sordum. Ne yazık ki, kimse beni duymayacak. Bu yıl için geçen yıldan kalan paramız var ve parayı doğru yerlere koyarak çok kontrollü bir şekilde harcıyoruz. Gelecek yıl, dünya çok ciddi bir krize girecek. Siyasi sınıfın kendini koruma duygusu olsaydı, bir, bir buçuk yıl birlikte çalışacağımızı söyleyen ilk kişi ben olurdum. Eğer ulus olarak birleşmezsek, insanlar gelecek yıl krize dayanamayacak. Avrupa’da para bitecek, para bitmek üzre. Bu tartışma dün de çözülmedi. Daha fazla parası olan ülkeler, borç para vereceklerini söylüyor, ancak kısa vadeli“ diye ilave etti.
Olaybg.com

Olaybg.com