Ana Sayfa Gündem Başbakan’dan önemli duyuru: Bu geceden itibaren dışarıya çıkarken maske takmak zorundasınız!

Başbakan’dan önemli duyuru: Bu geceden itibaren dışarıya çıkarken maske takmak zorundasınız!

676
Paylaş

Bugün gece yarısından itibaren ev dışında maske takmak zorunludur. Başbakan Boyko Borisov Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’den bu önlemin alınmasını talep edecek. Borisov’un belirttiklerine göre, bu önlem, sıcak havalar nedeni ile halkın sosyal mesafe önlemlerine uymaması sonucunda Karargah’ın endişeleri nedeniyle alınacak.
Borisov, “Maskeniz yoksa, şal da kullanabilirsiniz” diye açıkladı. Gelecekte, devlet en muhtaçlara ücretsiz olarak maske dağıtılacaktır. Maske emri resmileştikten sonra ceza uygulamaları da gelecektir. Borisov, “Başkalarını riske atan kişiyi cezalandırmadan olmaz” diye belirtti.
Başbakan daha, “En zoru henüz gelmedi. Üzüntüdeki iyi haber, ölüm vakalarının ciddi hastalıkları olan kişilerin olmasıdır. Fakat ülkemizde hasta olan kişilerin sayısı oldukça çok. Durumu kontrolden kaçırırsak, felaketler yaşayacağız” diye belirtti.
Borisov ayrıca insanları Tsvetnitsa ve Paskalya’da kiliselere gitmeme çağrısında bulundu.
Başbakan, “Ben kendim Paskalya’da bahçeme çıkıp “İsa tekrar yaşama döndü” diye bağıracağım. Bunu balkon ve bahçelerimizden yapalım. Piskopos, “Kiliselere gitmeyin” diyemez. Evlerinizde kalın, böylece büyük bir yardımda bulunmuş olacaksınız” diye ilave etti.
Fotoğraf: Facebook, Boyko Borisov’un profilinden
Olaybg.com