Ana Sayfa Yaşam Belediye Başkanı 5 Okulun Tamirat Çalışmalarını Denetledi

Belediye Başkanı 5 Okulun Tamirat Çalışmalarını Denetledi

998
Paylaş

Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis, Belediye Başkanı Yardımcısı Katya Mitovska ve Veselina Tihomirova ile birlikte, Büyüyen Bölgeler Operasyonel Programı tarafından finanse edilen “Kırcali’de Eğitim Kurumlarının Tamirat ve Rekonstrüksiyonu” projesi dahilinde tamir edilen okullarda süren inşaat çalışmalarını denetledi.
Belediye Başkanıi P.R.Slaveykov Okulunu, Otets Paisiy Okulunu, P.K.Yavorov Okulunu, Hristo Botev Yabancı Diller Lisesini ve St. St. Kiril i Metodiy Okulunu ziyaret etti. Müteahhit firma temsilcileri, okul müdür ve yardımcıları ile görüştü. İnşaat ve montaj çalışmalarının yanı sıra, 15 Eylül’den sonra eğitim süreci seyrinin bozulmaması konusu da ele alındı. Belediye ve devlet okulllarının, denetim kurumlarının yeni öğretim yılının aksamaması için destek olmaları bekleniliyor.
Şehirdeki beş okul binasını tamirat çalışmaları yaklaşık 14 milyon BGN değerindedir. Eğitim altyapısı projelerinin gerçekleştirilmesi, Kırcali öğrencilerine gelişimleri için yüksek standartlar sağlayacaktır. Bu proje ise, son 50 yılda eğitim altyapısına yapılan en büyük yatırımdır.

olaybg.com