Ana Sayfa Gündem Belediye Başkanı Hasan Azis’in, Kırcaali’de Doğan 2018 Yılının İlk Bebeğine Hediyeleri

Belediye Başkanı Hasan Azis’in, Kırcaali’de Doğan 2018 Yılının İlk Bebeğine Hediyeleri

1380
Paylaş

Bugün Belediye Başkanı Hasan Azis ve yardımcısı Veselina Tihomirova’nın önderliğindeki heyet Dr. Atanas Dafovski Hastanesi doğumhanesini ziyaret etti, ziyaretlerinin sebebi ise Kırcaali hastanesinde doğan ve Bulgaristan’ın 2018 yılı için ilk bebeği oldu. Bebek 1 Ocak tarihinde saat tam 00.01’de doğmuştur. Bebeğin adı Aysun olup boyu 48 sm, ağırlığı 2.750 kg’dır. Yılın ilk gününden bu yana Kırcaali hastanesinde üç bebek daha doğmuştur. Burada doğan 2017 yılının son bebeği de kızdır.
Belediye Başkanı ve ekibi, hastane müdürü Dr. Todor Çerkezov, yeni yıl gecesi bebeklerin doğmasına yardımcı olan Dr. Georgi Georgiev ve doğumhanenin baş hemşiresi tarafından karşılandı. Belediye Başkanı Sayın Hasan Azis bebek ve annelerine çiçek, bebek aksesuarları ve oyuncak ayıcık hediye etti. Doğumhane ekibi ise, Para Ağacı, Kısmet Ağacı ve Dostluk Ağacı olarak da bilinen ve yeni yaşamı sembolize eden Yaşam Ağacını hediye etti.
Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis bebek, anne ve ekibi tebrik etti ve Bulgaristan’daki yılın ilk bebeği Kırcaali hastanesinde doğmuş olmasında bir işaret bulunduğunu açıkladı.
‘Bulgaristan’da doğan her bebek, elbette ki, iyi bir işarettir. Kırcaali belediye başkanı olarak benim için ise, yılın ilk bebeğinin burada doğmuş olması, ülkemize yeni bir umut, sevgi ve yaşama sevinci getireceğimizin işaretidir. Böylelikle bizler bir varoluş modeli olarak gelişimi ortaya koyuyoruz. Burada özellikle şu da belirtilmeli, 2018 yılı için Bulgaristan’ın ilk bebeğinin Plovdiv’de doğma imkanları varken anne ve babası Kırcaali’yi tercih etmiştir. Bu da bizler için iyi bir işarettir, çünkü bir anne çocuğunu emniyette olduğu yerde doğurur. Bu ise insanların Kırcaali’yi, gelecek nesillerin bağlı kalacağı emniyetli bir yer, kendi şehirleri, kendi yuvaları olarak kabul ettikleri anlamına geliyor.’
Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, 2017’nin son bebeği ve 2018 yılının ilk bebeği kız olduğunu da belirtti: “Bu da bizlere, 2018 yılının güzel ve verimli bir yıl olacağını işeret etmekte.’
2017 yılında Dr. Atanas Dafovski Hastanesinde 725 bebek (2016 yılından 8 bebek daha az) doğmuştur, bunlardan 6 çifti ikizdir.