Ana Sayfa Gündem Belediyenin „para torbası“ raporu kabul edildi

Belediyenin „para torbası“ raporu kabul edildi

362
Paylaş

Kırcaali Belediyesinin yıllık kar- zarar dengesi raporu dün Biznes İnkubator salonunda düzenlenen toplantıda kabul edildi. Toplandı sırasında GERB ve Bulgaristan Sosyalist Partisi’nin (BSP)  bazı üyeler rapor ile ilgili kötümserliklerini ortaya  koysalar da,  ellerinde her türlü varsayıma hazır olan Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve meclis komisyonlarında yer alan HÖH üyeleri konulara açıklık getirdiler.
Kırcaali Biznes İnkubator salonunda tüm  üyelerin oy birliği ile alınan tek karar , Yunanistan ile sınır ötesi işbirliği Programı kapsamında sağlanacak olan fonlar sayesinde Kırcaali Perperikon Antik Kentini „Birincil öneme sahip nesne“ kategorisine yerleştirilmesi yer aldı.
Bazı GERB üyeleri okullar hizmeti,BSP üyeleri de video gözetimi sistemi gibi diğer konularda küçük tartışmalara neden olarak, konuyu siyasallaştırmaya ve  bütçe raporundan başka yerlere saptırmaya çalışsalarda Belediyenin „para torbası“ raporu 22 lehte, 11 aleyhte ve dört milletvekilinin çekimser kalması ile kabul edildi.
Hatırlanacağı gibi, 31 Aralık 2021 itibariyle 75.700.000 levalık bir bütçe planı ile start alan Kırcaali Belediyesi, bütçe ‘patlayınca’ açık vermeye başladı ve 18.089.827 levalık resmi güncellemelerden sonra, gelirler %97,7 leva ile, bütçenin gider kısmı ide %92,2 leva ile planlanana yakın bir şekilde uygulandı. Sonuç itibariyle revize edilen bu Bütçe planı yıl sonunda 93.789.827 leva olarak gerçekleşti.

olaybg.com