Ana Sayfa Siyaset Beyzat Mehmed: İstifa etmedim! DOST partisinde başarısız darbeden sonra Gülenciler ayrıldı!

Beyzat Mehmed: İstifa etmedim! DOST partisinde başarısız darbeden sonra Gülenciler ayrıldı!

37
Paylaş

DOST Partisi merkez yönetim üyesi Beyzat Mehmed, parti başkanına sunduğu dilekçede şunları belirtiyor: “ DOST Partisi Ulusal Kurulu üyeliğimden istifa ettiğimi medyalardan duydum. Kesin bir şekilde bunun doğru olmadığını belirtmek istiyorum. İsmim, bilgim ve iznim olmadan kullanılmıştır.”

26 Aralık’ta medyalara Şabanali Ahmed, Hüseyin Hafızov ve Aydoğan Ali önderliğinde 30 kişinin DOST partisinden ayrıldıklarını belirten bir mesaj gönderildiğini hatırlıyoruz. 30 üye isminin yer aldığı listede Beyzat Mehmed’in ismi de bulunuyor.

DOST’tan konu ile ilgi ise şunlar belirtiliyor: “Başarısız bir darbe girişiminden ve Mestan’ın başkanlıktan çıkarma girişimlerinin başarısız olduktan sonra Gülenciler partiden ayrıldı. Üç eski başkan yardımcısı, birkaç taraftar da dahil olmak üzere partiden ayrılacağına dair genel bir açıklama yaptı. Parti başkanı aleyhindeki ifade ve suçlamalar, Ulusal Konsey üyelerinin isimlerini, bilgi ve rızası olmadan beyana dahil ettikleri doğrulandıktan sonra, yersiz oldukları kanıtladı. Beyzat Mehmed bunlardan sadece bir tanesidir. Beyzat Mehmed tarafından Mestan’a gönderilen mesajı paylaşıyoruz.”

Olaybg. com