Ana Sayfa Gündem Bir numaralı hasta taburcu edildi! Çok yakında Ardinolu aile de taburcu olacak!

Bir numaralı hasta taburcu edildi! Çok yakında Ardinolu aile de taburcu olacak!

811
Paylaş

Kırcali’deki ilk koronavirüs hastası Dr. Atanas Dafovski Hastanesinin bulaşıcı hastalıklar biriminden taburcu oldu. 26 Mart’ta COVID-19 nedeniyle tedavi olmak üzere geldiği hastanede yapılan en son test sonuçları negatif çıkmıştır. Genel durumu iyi, ancak önümüzdeki 28 gün boyunca karantina altında kalacak. Bu bilgiler, sağlık uzmanları tarafından video konferans yoluyla yürütülen İl Kriz Karargahı toplantısında verildi. Şu anda Ardino hastanesinde tedavi gören Gorno Prahovolu çift de taburcu olmak üzere. 71 yaşındaki erkek ve 68 yaşındaki kadın kendilerini iyi hissediyor, şikayetleri yok, PSR testlerinin sonuçları bekleniliyor. Kırcali hastanesine dört koronavirüs hastası kaldırılmıştır. Rani List köyünden 71 yaşındaki adam ve 61 yaşındaki eşi, Danimarka’dan dönen 31 yaşında bir erkek ve Kırcalili bir kadın.
Felç sonrası komplikasyonları olan ve yoğun bakım ünitesine yatırılan Rani List köyünden olan erkek dışında hastaların genel durumu iyidir.
Momçilgrad ve Krumovgrad’daki belediye hastanelerinde henüz koronavirüs hastaları yoktur.
Vali Nikola Çanev, tıbbi personelden gerekli kişisel koruyucu ekipman setine (maskeler, kasklar, gözlükler, tulumlar) sahip olduklarına dair güvence aldı. Sağlık kurumlarına yönelik bağışlar devam ediyor.
Toplantıda, yaklaşan Paskalya yortusu esnasında kamu düzeni ve güvenlik önlemlerine ilişkin salgın önlemleri özetlendi. İçişleri Bakanlığı’na göre ibadet yerlerinde insanların toplu olarak bir araya gelmesi beklenmiyor. Perakende satış noktalarında polis ve bölge Sağlık Müfettişliğinin ortak teftişleri devam ediyor. 6 Nisan Sağlık Bakanı Kiril Ananiyev’in emriyle, kahve makinelerinin işletilmesi ve kahvaltılık işletmelerinin çalışma yasağı gibi ek kısıtlamalar kaldırıldı. Belediye pazarları ve Paskalya sofraları için gıda kalitesi üzerindeki kontroller de ele alındı.
Vali, personeli güvenlik önlemlerinin göz ardı edilmemesi gerektiği konusunda uyardı ve salgına karşı mücadelede yer alan tüm kurumlara teşekkür etti.
Olaybg.com