Ana Sayfa Spor Bir öneri: Yeni spor salonu, Kırcali merkezine inşa edilsin!

Bir öneri: Yeni spor salonu, Kırcali merkezine inşa edilsin!

933
Paylaş

Arda Voleybol Kulübü Başkanı Milko Bagdasarov, Kırcali’de yeni kurulacak olan spor salonunun şehir merkezindeki belediye arazileri üzerine inşa edilmesinin önerdi. Bagdasarov, fikrini destekleyen Kırcali belediye Başkanı Hasan Azis’le konu ile ilgili görüşmüştür.
24rodopi.com önünde Arda Voleybol Kulübü Başkanı Milko Bagdasarov şunları paylaştı: “Böyle bir tesis 50 yılda bir inşa ediliyor. Büyük paralar yatırılacak. Fikrimce bu boyuttaki bir spor salonu şehir dışında olmamalı. Belediye yeni kurulan Arpezos parkında ve Su Aynası yakınlarında boş arazilere sahip. Bu teklifi gözden geçirmek üzere vali ve belediye başkanının bir araya gelmesine bir engel yoktur. Ortak bir çözüm aramak gayet normaldir. Spor ve çocuklarımız söz konusu olduğunda her zaman ortak bir dil bulunabilir.”
Yeni spor salonunun eski tarım teknik lisesinin devlet arazileri üzerine inşa etme planları olduğunu hatırlatırız. Bir hafta önce ise Vali Nikola Çanev konu ile ilgili şunları söylemişti: “Bu fikrin hayata geçmesi için uzun bir zamandır çalışmalar yürütüyoruz. Hükümet, bu salonun inşası için spor bakanlığına 3 milyondan fazla bir para tahsis etmiştir. Bu yıl sonunda veya önümüzdeki yılın başında inşat çalışmaları başlayacak. Yeni spor salonunun yedi ay içerisinde tamamlanmasını ön göryoruz.” Valinin belirttiklerine göre bu çalışmalar inşaatın sadece ilk aşaması olcak. Akabinde futbol, basketbol ve tenis sahaları da oluşturulacak.
Eski teknik lisesi binası, devlete ait 56 dönümlük bir alana sahiptir.

olaybg.com