Ana Sayfa Gözlemci Bir sosyoloji ajansı daha: Yeni parlamentoya 6 siyasi güç girecek

Bir sosyoloji ajansı daha: Yeni parlamentoya 6 siyasi güç girecek

1062
Paylaş

Eğer parlamento seçimleri bugün olsaydı, 240 sandalyeli Meclis’e 6 siyasi güç girecekti. Bir sosyoloji ajansı daha bir sonraki Millet Meclisi’ne 6 partinin ve koalisyonun gireceğini belirtiyor. Anket, Alpha Research Ajansını üç ayda bir gerçekleştirdiği Bulgaristan vatandaşlarının sosyo-politik tutumlarını izleme çalışmasının bir parçasıdır. Sunulan veriler 5 – 12 Aralık 2019 döneminde 1017 yetişkin vatandaş arasında yapılan anketin sonuçlarıdır.
GERB, Bulgaristan seçmenleri oylarının % 21,7 ‘sini, BSP ise % 18,2 ‘sini alacak.
Slavi Trifonov’un mahkemeden hâlâ onay alamayan Yok Böyle Bir Ülke partisi % 8,6 ile üçüncü sırada. HÖH % 7,8 ile dördüncü sırada.
Yüzde 4’lük bariyeri, yüzde 5,3 ile VMRO-NFSB (Vatanseverler), % 5,1 ile Demokratik Bulgaristan da geçiyor. Oyların % 1,5’ini alan Volya Partisi parlamento güverlesinden düşüyor. Ataka’nın oyları da % 1,4’de düşüyor.
27 Ekim’deki yerel seçimlerin sonuçları ve Aralık ayının başındaki kamuoyu tutumlarına göre, eğer Millet Meclisi seçimleri şimdi yapılsaydı, HÖH Kırcali bölgesinden 3 milletvekili, GERB 1 millevekili kazanacaktı. BSP ve Yok Böyle Bir Devlet sonuncu milletvekili için yarışacaktı.
Olaybg.com