Ana Sayfa Siyaset Bojidar Stoyanov yeni çalışma döneminde Belediye Meclisi üyeliğine adaylığı reddetti, BSP listesinin...

Bojidar Stoyanov yeni çalışma döneminde Belediye Meclisi üyeliğine adaylığı reddetti, BSP listesinin beşinci sırasında Esen Ustrenska yer aldı

195
Paylaş

Kırcali’deki Belediye Meclisi’nin en aktif BSP üyelerinden biri olan Bojidar Stoyanov, 2019-2023 çalışma döneminde tekrar meclis üyesi olmayı kabul etmedi. Aday Stoyanov, dün gece Kırcalili Sosyalistlerle gerçekleştirilen konferansta adaylığını geri çekti. Bunun öncesinde ise Milan Milanov, Stoyanov’u takım oyuncusu olmadığı, aşırı ifadeler kullandığı ve kendi kendine inisiyatifte bulunduğu yönünde suçladı.
BSP’nin Kırcali Belediye Meclisi üyeliğine aday listesi 26 isim içeriyor. Listenin başında belediye başkanlığına aday da olan Milko Bagdasarov, ardından parti üyelerinden Georgi Kyuçyukov, Mariyana Likova ve Teodora Kostova geliyor.
Listede beşinci sırada Kırcali ve bölgede tanınmış genç avukatlardan Esen Ustrenska yer alıyor. Doğu Rodoplar’daki BSP Başkanı Milko Bagdasarov, “Mesajlarımız her yaştan insana yöneliktir. Ancak, akranlarını burada kalmayı ya da geri dönmeyi motive edebilecek başarılı gençlere çok değer veriyoruz. Esen Ustrenska bunun bir örneğidir” diye belirtti.
Kırcali Belediye Meclisine üye olarak girme şansıyla birlikte altıncı sırada BSP Gençlik Kolları Başkanı Mladen Filipov yer alıyor. Milan Milanov ve Nazmi Mümün ise arka sıralarda.
Bagdasarov, belediye başkanı aday olarak diğer siyasi güçlerin desteğini umarak ikinci tur için mücadele edeceğini açıkladı.
Bagdasarov’un yanı sıra, Kirkovo belediye başkanı adayı ve eski Vali Biser Nikolov BSP Merkez Yönetimi tarafından adaylığı onaylandı.
15 Eylül’de diğer belediye başkanı adayları ve belediye meclisi üyesi adayları ilan edilecek.
Olaybg.com