Ana Sayfa Siyaset Borisov, Kızılağaç’dan Türkiye’ye selam gönderdi

Borisov, Kızılağaç’dan Türkiye’ye selam gönderdi

480
Paylaş

Bu gün Kızılağaç’ı Kirkovo) ziyaret eden GERB (Bulgaristan’ın Avrupa Gelişimi için Vatandaşlar)Partisi lideri Boyko Borisov, İçişleri Bakanı Boyko Raşkov’un geçen yılki seçim kampanyası sırasındakı politikasını sert bir şekilde eleştirdi. Tutuklanan ancak mahkeme kararı ile serbest bırakılan GERB partisi aktivistin yaşadıkları ile ilgili anlattıklarından etkilenen Boyko Borisov, İçişleri Bakanı’na hitaben „Rashkov musun, nesin, 3 baypası olan bu insanları haksız yere gözaltında tuttun, Sofya’da seçim hilesi yaparken partimiz aktivistlerine bunca zorluklar yaşattın, hiç üzülmedin mi?“, diye kızgınlığını dile getirdi
Salonda bulunan yaklaşık 100 kişilik sempatizanın önünde tutuklanan aktivistleri savunan GERB lideri Borisov, durumu 1944’te Bulgaristan’daki polislerin yaptıkları zuümlere benzetti.
Borisov, bir gazetecinin „Kirkovo bölgesinden Türkiye’ye binlerce insan göç etti. Recep Tayyip Erdoğan ile hala iyi ilişkileriniz olduğu bilinmekte. Bununla ilgili bir mesajınız var mı?“ sorusuna Borisov, „Hepisine sağlık ve esenlikler diliyorum ve tekrar görüşmek üzere selamlar saygılar gönderiyorum!“ dedi.
Toplantıya GERB Kırcaali bölge lideri Tsveta Karayancheva da katıldı.

olaybg.com