Ana Sayfa Gündem Borisov: Salgından sonra insanlar için para bulacağız, şimdi oligarklar biraz para kaybetsin!

Borisov: Salgından sonra insanlar için para bulacağız, şimdi oligarklar biraz para kaybetsin!

761
Paylaş

Başbakan Boyko Borisov, şu anda bütçeden para çıkarılmayacağını bildiridi. Borisov, pandemi sonrası döneme atıfla daha sonra para bulunacağını söyledi. Başbakan, “Halk adına varsın biraz da oligarklar fakirleşsin, onlardan hangisi Fransa’da kayak yapaya gitmedi” diye konuştu.
Borisov, Cumhurbaşkanı Rumen Radev’i Olağanüstü Hal Tedbirleri Yasasını veto ettiği için eleştirdi ve alternatif önlemler sunmadığını belirtti. Başbakan, krizde devletten yardım bekleyen işadamlarına da yanıt verdi: “Mеrсеdеs ve Mаybасh arabalarınızı satın ve ilk ayın giderlerini hemen kapatmış olacaksınız. 200.000 avro altında araç yok.”.
Borisov daha, “Cumhurbaşkanı Radev’in partisi iktidardayken emekli maaşı ayda 3 dolar olmuştu. Ben buna izin vermeyeceğim. Emeklilerin emekli maaşlarını ödeyabilmek için son kuruşa kadar tasarruf edeceğiz” diye belirtti.
Borisov, “Okuduklarımdan anladığım kadarıyla Cumhurbaşkanı bir önlem dahi teklif etmemiştir. Etkilenen diğer ülkeler en yoksullar ve küçük işletmeler için kurtarama paketleri kabul ediyorlar. Evet, destekleyeceklerini açıkladılar, ancak kimse ne kadar vereceğini belirtmedi. Bizlerin emri altında olduğu güçlü ekonomilerden bahsediyoruz. Otomobil pazarları durursa, Almanya, Fransa, İtalya’daki otomobil devleri durursa, bizim oyomobil parşaları üreten 250 fabrikamız kime üretim yapacak” diye belirtti.
Olaybg.com