Ana Sayfa Gündem Borisov yine çözüm sözü verdi: 2-3 gün içinde insanları sakinleştireceğiz!

Borisov yine çözüm sözü verdi: 2-3 gün içinde insanları sakinleştireceğiz!

576
Paylaş

Başbakan Boyko Borisov aracını sürerken şunları ifade etti: “2-3 gün içinde ilginç çözümler sunacağım, insanları sakinleştireceğiz. Bunlar zor kararlardır. „.
GERB liderinden açıklanan haber ilk olarak otomobilde bulunan İnşaat Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov ve Boyko Borisov’un Facebook sayfasının kullanıcıları tarafından duyuldu.
Birkaç gün önce GERB lideri ve Başbakan Boyko Borisov’un profilinden önemli kararlar vaat ettiğini hatırlatıyoruz.
Borisov, “Bir kişinin zor kararlar vermesi önemlidir. Ben benimkileri verdim. Başkaları da düşünsün. Güçlü bir muhalefet olmak için parlamentoya girmek istediklerini söylüyorlar. Ancak kimi getireceksin? Nasıl oluyor da bir siyasi partinin programı parlamentoya girmek olabiliyor? Haftada 3 kez işe gidip maaş almak?” diye konuştu ve şunları ilave etti: “Yeşil anlaşma kapıda, önümüzdeki yıl AB fonlarından yararlanabilmek için yapılması gereken yeni projeler. Zor kararlar bekliyor. Yeşil anlaşmasına, COVID-19’a karar vermeliyiz … Hazırlamamız gereken çok şey var. Bu, şu anda dünyanın en büyük mali ve ekonomik krizidir. Ama siyasi rakiplerime çok kolay görünüyor … Kolay olsaydı, yaparlardı.”.
Başbakan, Avrupa otoyolunun yapım faaliyetlerini denetledi.
Aracını sürerken Başbakan şunlara da değindi: “Sosyalist emek kahramanlarımızın, modern Bulgaristan’ın inşaatçılarının inşaat çalışmalarını tamamlamak yaklaşık bir ay sürecek. Asfalt döşenildi. Bu yepyeni bir rota. Eylül ayında, Bulgarlar Europa Otoyolu’nda araba kullanacak. İnsanların bu kadar protesto ettiği yerleri hatırlarsanız, buradaki yol bir kaldırımdı. Sadece birkaç ay içinde, bu, arabaların hareket ettiği yeni batıya giden rota olacak. Çabalarımız buna değer. Kaliteden ödün verilmeyecek.”.
Borisov protestolar ve Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısı hakkında da yorum yaptı. Başbakan, “Böyle temiz bir deniz yok – yukarıdan aşağıya tüm deniz istasyonlarla temizleniyor ve bunların hepsi gençler için, sadece onlar için değil – yaşlılar, orta yaşlılar için de” diye belirtti.
Olaybg.com