Ana Sayfa Gündem Boyko Borisov, bir kilisenin kutsama ayini için Kırcali’ye geldi, Bulgaristan’da neler olduğuna...

Boyko Borisov, bir kilisenin kutsama ayini için Kırcali’ye geldi, Bulgaristan’da neler olduğuna dair yorum yaptı

714
Paylaş


24rodopi.com’un verdiği habere göre, Başbakan Boyko Borisov Kırcali’ye geldi. Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva ve Vali Nikola Çanev tarafından karşılandı. Plovdiv Mitropoliti Nikolay St. Yoan Predteça manastırının yeni inşa edilen bölümlerini kutsadı.
Plovdiv Mitropoliti, “Burada sahip olduğumuz her şeyi Tanrı’ya borçluyuz, aynı zamanda hükümetin yardımına. Sayın Borisov, teşekkür ederim!“ diye belirtti.
Boyko Borisov, “Kırcali’nin artık güzel bir manastırı var. Hem yerel halkın hem de devletin katkılarıyla yapılan çalışmalar ve bağışlar sayesinde bu gerçek oldu” diye konuştu.
Başbakan ve GERB lideri, Bulgaristan’daki mevcut sosyal ve siyasi durum hakkında yorum yaptı. Borisov, “Halkın protestolarına saygı duyuyorum. Protestocuların bir şey istediği ve buna saygı duyulmadığı bir durum yoktur.
BSP bir sonraki seçimleri yapmak istiyor, oysa kendileri kendi partilerindeki seçimleri düzeltemiyorlar, iç seçimlerine hile karıştırmakla suçlanıyorlar” diye konuştu.
Yetkisini aşan polis memurları için her zaman en sert cezaları talep ettiğini söyleyen Borisov, „Polisin Almanya, Fransa ve ABD’de nasıl çalıştığını görsünler. Bunu polis şiddeti olarak göstermek istediklerini anlıyorum, ancak bu sefer polise şiddet uygulandı” dedi.
Başbakan, kilise ve camilerin yenilenmesinin ülkede etnik barışı garanti ettiğini söyledi. „Farklı dinlerden insanlar kendi ülkelerinde eşit derecede saygı gördüklerini hissediyorlar“ dedi.

Olaybg.com