Ana Sayfa Siyaset Boyko Borisov: İstifa etmeyeceğim! Bu Parlamentoda, başka bir hükümet kurmayacağım!

Boyko Borisov: İstifa etmeyeceğim! Bu Parlamentoda, başka bir hükümet kurmayacağım!

762
Paylaş

Başbakan Boyko Borisov’un bu sabah bTV ile yaptığı röportajın en önemli sözleri şunlar oldu: “Protestolardan korkmuyorum, çünkü korkacak ve endişelenecek hiçbir şeyim yok. Bu dönemde yeni bir hükümet kurmayacağım. Tabii ki istifa ve bakan değişiklikleri olabilir.” Borisov yaklaşık bir saat boyunca farklı konulara değindi.
Borisov daha şunları belirtti: “İki kez istifa ettim. Şimdi bunu gerektirecek bir durum yok.
Şu anda, akaryakıt fiyatları 20 stotinka ile düştü ve düşmeye devam edecek. Bu düşüş protestolar yüzünden değil, petrol fiyatları yüzünden. Umarım yakıt fiyatları düştükçe protestolar durur. Her fikre saygı duyuyorum ve protestolar demokratik bir araç. Şimdi yakıt fiyatları düşüyor, protestolar ise hız kazanıyor. Devletin akaryakıt fiyatını belirlemediğine ve elimizden geldiğini yaptığımıza dair insanları ikna etmek için birkaç seçeneğimiz var. Asıl mesele halkın gelirlerini yükseltmektir. Görüyorsunuz, emekli maaşlarını artırıyoruz, eğitim, kültür, bilim için daha fazla para veriyoruz.”
Borisov, Başbakan Yardımcısı Valeri Simeonov’un istifasını istemeyeceğini, bunu sadece küçük koalisyon ortağı olan Birleşmiş Vatanseverler tarafından gerçekleştirilebileceğini belirtti.
Olaybg.com