Ana Sayfa Ekonomi Bulgaristan ile Türkiye arasında yeni sınır kapısı! İğnadeada – Rezovo Sınır Kontrol...

Bulgaristan ile Türkiye arasında yeni sınır kapısı! İğnadeada – Rezovo Sınır Kontrol Kapısından yük taşıma araçlarnın geçmesi bekleniliyor

1571
Paylaş

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in vermiş olduğu bilgiye göre, Bulgaristan ile Türkiye arasında yeni bir sınır kontrol kapısı açılacaktır.
İki ülke arasındaki ulaşımda daha iyi düzeye gelmesi konusunda çalışmalar olduğunu hatırlatan Vali Bilgin, „Dereköy Sınır Kapısı’nı yeniliyoruz. İğneada – Rezova bölgesinde yeni bir sınır kapısı açacağız. Yolun yapımıyla birlikte burayı ticari trafiğe da açacağız. Bir olacağız, iri olacağız, hep birlikte güçlü Türkiye ve Bulgaristan olacağız.“ diye konuştu.
Bulgaristan ile ilişkilere de değinen Vali daha, “ Bulgaristan’ı komşumuzdan ziyade aynı çatı altında yaşayan insan ve devletler olarak görüyoruz, kardeş olarak görüyoruz. Bir birimizle her yönüyle ihtiyacımı var. Aynı havayı soluyoruz, aynı bölgenin insanlarıyız, aynı coğrafyada yaşıyoruz“ diye elirtiyor.
Şu anda faaliyette olan Bulgaristan ve Türkiye arasında 3 sınır kontrol kapısı bulunmaktadır: Kapitan Andreevo – Kapıkule, Lesovo – Hamzabeyli ve Malko Tırnovo – Dereköy.
Olaybg.com