Ana Sayfa Gündem Bulgaristan’da koronavirüsten üçüncü hasta yaşamını yitirdi, vaka sayısı 94

Bulgaristan’da koronavirüsten üçüncü hasta yaşamını yitirdi, vaka sayısı 94

692
Paylaş

Bulgaristan’da üçüncü kişi koronavirüsten yaşamını yitirdi, tespit edilen vaka sayısı 94. Bu bilgiler bu sabah Ulusal Operasyonel Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Ventsislav Mutafçiyski tarafından verildi. General Mutafçiyski, “Ne yazık gi Pirogov’daki felçli ve koronavirüslü bayan yaşamını yitirdi, böylece yaşamlarını yitirenlerin sayısı üç oldu” diye açıkladı. Alınan numune testlerinden ikisi daha pozitif sonuç vermiştir. Bu vakalardan biri Burgaz’tan.
Mutafçiyski, “Koronavirüs vakalarının tespit edildiği bölge sayısı artıyor. Dün yapılan 332 testten 13’ü olumlu sonuç verdi, böylece koronavirüs vakalarının bulunduğu bölgelere Smolyan, Veliko Turnovo, Pernik ve Burgaz da eklendi. Burgaz’daki vaka, Bansko’daki işyerlerinden birinde aşçı olarak çalışmış, yaklaşık bir hafta önce Burgaz’a geri dönmüş, 25 kişi ile irtibatta bulunmuş olan 39 yaşındaki bir kadına ait, Burgaz hastanesinde bulaşıcı hastalıklar kliniğe kaldırıldı” diye bildirdi.
Şu anda dünya genelinde 220.000 kişiye koronavirüs tanısı konmuştur.
General Mutafçiyski, “Veliko Turnovo’da bir doktor vakası da var, ancak hastanedeki hastayla ilgisi yok. Büyük olasılıkla iki vakanın epidemiyolojik yolu farklı, şu anda bu araştırılıyor” diye ilave etti.
Generale göre, neredeyse tüm Avrupa ülkeler riskli ve karantinaya harfiyen uyulmalıdır. Özel ulaşım araçları ile seyahat etmeniz tavsiye ediliyor.
Olaybg.com