Ana Sayfa TOP Bulgarlar Kırklareli ve Edirne’ye akın ediyor

Bulgarlar Kırklareli ve Edirne’ye akın ediyor

386
Paylaş

Kırklareli’nde her hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, Bulgarlar marketten züccaciyeye her türlü iş yerinden ihtiyaçlarını karşılıyor. Bulgar vatandaşların alışverişinden memnun olan pazarcı esnafı, vatandaşların sürekli gelmesi için duyarlı olunması gerektiğini belirtiyor.

Akın akın Kırklareli ve Edirne’ye gelmeye devam eden Bulgarlar, marketten züccaciyeye her türlü iş yerinden ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kırklareli’nde her hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, pazarcı esnafı Bulgar vatandaşların alışverişinden memnun. Gerek turlarla gerekse kendi araçları ile Kırklareli’ne gelen Bulgarların, kent merkezinde dolaştıktan sonraki adresleri Çarşamba pazarı oldu. Bulgarlar, Çarşamba pazarında meyve, sebze, giyim gibi birçok alışverişini sağladı.
Bulgaristan’dan Kırklareli’ne alışveriş yapmaya gelen Yaşar Salim, fiyatların Türkiye’de daha uygun olduğunu belirterek, pazardan çok memnun olduklarını söyledi.

Bulgar vatandaşların alışverişinden memnun olduğu söyleyen pazarcı esnafı Selahattin Akmeşe, „Şu anda pazarcı esnafı Bulgar vatandaşların ekmeğini yiyor. Vatandaşlarımız duyarlı olsun 100 lira kazanacağına 50 lira kazansın sürekli gelsinler“ dedi.

Trakya’daki Bulgar yoğunluğuna değinen pazarcı esnafı Mehmet Yıldırım, „Trakya’da Bulgar yoğunluğu şu anda çok iyi. Özellikle Edirne’ye Bulgar daha çok geliyor. Bulgar vatandaşlar geliyor ve para kazanıyoruz. Duyarlı olmamız lazım, onlara yardımcı olmamız, lazım ki sürekli gelsinler. O yüzden onlardan çok memnunuz“ diye konuştu. – KIRKLARELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı