Ana Sayfa Yaşam Bursa televizyon ekibi, Gorno Prahovo ve Mleçino köyleri sakinlerinin yaşamını ekrana taşıyor

Bursa televizyon ekibi, Gorno Prahovo ve Mleçino köyleri sakinlerinin yaşamını ekrana taşıyor

1799
Paylaş

Bursa’nın özel TV kanalı Line ekibi, Ardino ilçesindeki sıradan insanların yaşamları hakkında bir belgesel çekiyor. Belgesel Uzaktaki Yakınlarımız programında yayınlanacak.
Belgeselin yapımcısı ve yönetmeni Sezgin Eren ve sunucusu Hafize Eren, Gorno Prahovo ve Mleçino köylerini ziyaret etti. Çekimler esnansında köy sakinlerinin günlük yaşamları kameralara kayıt edildi. İki köyün muhtarı ile, belgeselde de yer verilecek olan röportaj gerçekleştirildi.
Sezgin Eren ziyaretleri esnasında şunları paylaştı: “Amacımız, televizyon ekranını Balkanlar’da yaşayanların günlük yaşamını ekranlara taşımaktır, çünkü dünyanın her yerinde Balkan göçmenleri yaşıyor. Böylelikle kendi doğup büyüdükleri toprakları görme fırsatını elde etmiş oluyorlar.” Belirttiklerine göre, Krumovgrad, Momçilgrad ve Cebel işçelerinin farklı yerleşim merkezlerinde çekimler gerçekleştirmişlerdir. Popüler program için çekimler, aslen Krumovgradlı olan Bursa’nın Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın maddi desteği ile gerçekleştirilmektedir. Osmangazi ilçesi 1 milyonu aşkın nüfusa sahip, bunlardan yaklaşık 200 bini Balkan ve özellikle Bulgaristan göçmenidir.