Ana Sayfa Gündem Büyükelçi-Belediye Başkanı toplantısı: Momçilgrad hastanesi Türk klinikleriyle işbirliği yapabilir!

Büyükelçi-Belediye Başkanı toplantısı: Momçilgrad hastanesi Türk klinikleriyle işbirliği yapabilir!

690
Paylaş

Yatırım fırsatları, sağlık hizmetlerinin gelişimi ve eğitim ile kültür alanında işbirliği. Bunlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Bulgaristan Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim arasında gerçekleştirilen çalışma toplantısının sadece birkaç önemli noktasından biriydi. Türk Diplomat ilçeye ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. Aylin Sekizkök, Büyükelçiliğin Başmüsteşarı Erman Topçu ve Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani de dahil olmak üzere Bulgaristan’daki Türk diplomatik misyonunun 16 kişilik bir heyetine önderlik etti.
Toplantının öne çıkan başlıca konularından biri, „Dr. Sergey Rostovtsev“ belediye hastanesi ve kaliteli sağlık hizmetlerinin sağlanması için Türk klinikleriyle işbirliği fırsatları oldu. Başkan İlknur Kazim, konukları Momçilgrad’daki yatırım fırsatları hakkında da bilgilendirdi.
Belediye Başkanı ile görüşmesi esnasında Aylin Sekizkök şunları paylaştı: “Momçilgrad zengin kültürel mirasa sahip bir yer ve bu alandaki çeşitli projelerin uygulanmasına yardımcı olmaya hazırız. Buradaki misafirperverlik beni son derece etkiledi ve şehrin gelişimine güzel anlamda şaşırdım. Momçilgrad ve bölge halkına fayda sağlayacak pek çok fikri birlikte hayata geçireceğimize inanıyorum.”.
Diplomat, Momçilgrad Belediyesine 500’ün üzerinde koruyucu maske bağışında bulundu. Görüşmenin ardından Aylin Sekizkök ve İlknur Kazim, şehir merkezinde bulunan dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun anıtına ve totaliter rejim kurbanlarının anıtına çiçek bıraktı. Ardından, Türkiye Büyükelçisi’nin 1.000’den fazla kitap bağışladığı İlyaz Hoca Balkan Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Heyet daha sonra Momçilgrad’daki ilahiyat okulunu ziyaret etti.

Olaybg.com