Ana Sayfa Yaşam Büyükelçi Ulusoy, tamiri yapılan camini açılışını gerçekleştirdi, Fenerbahçe’nin Kırcali’ye konuk olması için...

Büyükelçi Ulusoy, tamiri yapılan camini açılışını gerçekleştirdi, Fenerbahçe’nin Kırcali’ye konuk olması için aracı olacağını belirtti

261
Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, Kırcali Merkez Camii Çevre Düzenlemesi ve Gazi Kırca Ali Türbesi’nin açılış töreni vesilesiyle Kırcali’yi ziyaret etti.
Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed’in davetlisi olarak katıldığı törende yaptığı konuşmada, Büyükelçi Ulusoy, Türkiye’nin TİKA vasıtasıyla bağışçı ülke olarak katkı sağladığı projenin dost, komşu ve müttefik Bulgaristan’la Türkiye’nin ortak kültürel mirasının korunması ve bakımında önemli olduğunu, geçen ay içinde de Edirne’deki Sveti Georgi kilisesinin Bulgaristan makamlarının katkılarıyla restore edilerek açıldığını, her ülkenin komşusundaki ortak kültürel miras eserlerinin korunmasına destek olmasının doğal olduğunu vurguladı.
Tören sonrasında, Bulgaristan Birinci Ligi’ne çıkan Kırcali’nin Arda 1924 futbol kulübünün kaşkolu hediye edilen Büyükelçi Ulusoy, takıma başarılar diledi ve kendisinin bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu, Fenerbahçe ve başka takımların Kırcali takımıyla oynamaları için destekete bulunacağını belirtti.
Büyükelçi Ulusoy, Kırcali’de Türkiye’den gelen bağışlarla inşa edilmekte olan yeni Camii ile Hasköy’de restorasyonu tamamlanan Eski Camii’de de incelemelerde bulundu.
Fotoğrafta: Kırca Ali’nin türbesi
Olaybg.com