Ana Sayfa TOP Cimri Romenlerin cüzdanlarına da ulaştılar, Kırcali’deki benzin istasyonları yabancıları avronun kuruyla kandırıyor

Cimri Romenlerin cüzdanlarına da ulaştılar, Kırcali’deki benzin istasyonları yabancıları avronun kuruyla kandırıyor

695
Paylaş

Kırcali’deki benzin istasyonları yabancıları avronun kuruyla dolandırıyor. Nakit ödeme yapıldığında, bir avro karşılığında 1.80-1.85 BGN veriliyor. 24rodopi.com önünde Kırcali’deki işletme çalışanları şunları paylaştılar: “Her benzin istasyonu farklı dözviz kurları ile para değiştiriyor. Sadece ATM’lerde Bulgaristan Halk Bankası tarafından belirlenen döviz kurları uygulanıyor.”
Kırcali’den geçen yabancıların çoğunluğunu Romenler oluşturuyor. Kuzey komşularımız Kırcali’de sadece araçlarına yakıt için para harcıyor. Romenler Makas sınır kapısına hareket ediyorlar. Kırcali’deki doğa harikalarından veya alış veriş merkezlerinden etkilenmiyorlar.
24rodopi.com’un daha önce vermiş olduğu bilgiye göre Kırcali’de yakıt fiyatları cepleri yakıyor. İldeki dizel ve benzin fiyatları ülkedeki en yüksek fiyatları arasında. Yaz sezonunda yakıt fiyatları tam anlamıyla her gün yükseliyor ve sürücülerin belirttiğine göre Stara Zagora yakıt fiyatları ile 10-15 stotinka fark var.
Şehirde var olan büyük benzin istasyonu çalışanı şunları paylaştı: “Yaz aylarında her zaman böyle. Fiyat yükselişinin nedenini bilemiyoruz, ancak Makas sınır geçit kapısına yoğun trafikten dolayı olduğunu tahmin ediyoruz.”
Bu haftanın ilk gününde, en çok kullanılan A95 benzin litre başına 2.26 leve satıldı. Dizelin fiyatı ise 2.31 levdir.
Ülkenin 11 ilçesinde, yakıt fiyatları kayda değer yükselişe sahipken bazı yerlerde litre başına 2,30 lev psikolojik sınırı geçiyor. Yıl başından bu yana benzin fiyatları 16 stotinka, dizel fiyatları ise 17 stotinka artmıştır.
Geçen yıl Yunanistan sınırına ulaşmak üzere Kırcali’den 1 300 000 araç geçmiştir. Güzergahlarındaki benzin istasyonları en fazla kazanç elde eden işletmelerdir.

olaybg.com