Ana Sayfa TOP Çin’den İngiltere’ye ve Mısır’dan İskandinav ülkelerine: Kircalililerin resmi nikah sayısı 938’dir, bunlardan...

Çin’den İngiltere’ye ve Mısır’dan İskandinav ülkelerine: Kircalililerin resmi nikah sayısı 938’dir, bunlardan 678’i yurt dışında kıyılmıştır

769
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0027.JPG

Belediye İdaresi Nüfus Dairesi verilerine göre, son 16 ayda kayıtlara geçen resmi nikah sayısı 938’dir, bunlardan sadece 260’ı Kırcali’de kıyılmıştır. Daha sonra evliliklerini Kırcali kurumlarında onaylatan 678 çift ise yurt dışında nikah cüzdanlarını imzalamıştır.
Arda nehri kıyılarındaki şehirde yıllardır yurt dışında kıyılan nikahlarda artış gözlemleniyor. Son nüfus kayıtları verilerine göre, Kırcali vatandaşları Çin ve Mısır da dahil olmak üzere 15’ten fazla ülkede hayatlarındaki en çok hatırlayacak oldukları “Evet”i demişlerdir.
Medeni Kanun gereğince Belediye Başkanı emirnamesi ile nikah kıyılma yerleri belirlenmiş olduğunu hatırlatırız. Bu nikah kıyma noktaları arasında Kırcali Belediye binası, yerleşim merkezlerindeki muhtarlık binaları, nikah kıyma salonu, Tarih Müzesi, Perperikon antik kenti bulunmaktadır. Nikah salonu dışında nikah kıyma noktaları toplam 23’tür.

olaybg.com