Ana Sayfa TOP Çok ayıp! Hayır için yapılmış çeşmeye zarar veriliyor!

Çok ayıp! Hayır için yapılmış çeşmeye zarar veriliyor!

470
Paylaş

Cebel ilçesine bağlı Makaza yolu, Zagorsko (Sulumlu) köyü yakınında bir hayırseverin yaptırdığı çeşmeye bazı art niyetli kişiler tarafından sık sık zarar veriliyor.
Çeşmenin tahrip edilmesi ile ilgili konuşan hayırsever Kadir Kadir, “Çok üzülüyorum. Hayrına yapılan çeşmemize maalesef bazı kişiler zarar veriyor” diye konuştu.
Almanya’da yaşayan ve 2003 yılında, 29 yaşındayken kalp krizi sebebiyle vefat eden oğlu Halil ve şu anda hayatta olan diğer oğlu Günay adına Makaza yolu kenarına, kiraladığı bir araziye hayrat çeşmesi inşa ettiren baba Kadir Kadir, bazı art niyetli kişilerin çeşmeye zarar verilmesinden duyduğu derin üzüntüsünü dile getirirken, “Dinimizde çeşme yapılarak insan ve hayvanların susuzluklarını
gidermek dünyada yapılabilecek en büyük hayırdır. 29 yaşında vefat eden rahmetli oğlumun anısına inşa ettirdiğimiz bu çeşme birkaç defa tahrip edildi. Bu sefer çeşmenin yalağına çöp atarak atık su borusunun tıkanmasına neden olunmuş. Bu çeşmeler su içmek, yemek yapmak, el ayak yıkamak veya abdest almak gibi maksatlarla yapılır. Çeşmeden araba yıkamak için yararlanmak doğru değildir” dedi.

olaybg.com