Ana Sayfa Gündem Çorlu kardeşliği tamamlandı! Adamlar 2 günde hastane kuruyor, Kırcaali’de belediye sokak köpeklerini...

Çorlu kardeşliği tamamlandı! Adamlar 2 günde hastane kuruyor, Kırcaali’de belediye sokak köpeklerini koruma altına almak ve yollardaki çukurlara yama yapmaktan aciz!

464
Paylaş

Bugün Kırcaali Biznes-İnkübatör binasındaki oturumda, „Kırcaali’nin Çorlu açılımı“ kardeşliği tamamlandı.
Her yagmur yağdıgında sokak tabelalarına „Otogar çayı“ veya „Slaveykov deresi“ gibi ikincil isimler verilmesini zorunlu kılacak bir durumda olan Kırcaali, bu anlaşma ile böyle bir karışık kardeşlik hali aldı.
Son yıllarda Çorlu’da adamlar 2 günde hastane kuruyor, Kırcaali’de belediye, yollardaki çukurlara yama yapmaktan aciz iken, Kırcaali belediye başkanının, „Türkiye’deki Çorlu belediyesi ile kardeşlik imzalamamız belki de en anlamlı örnek…“ hikayesi, edindiğimiz tecrübeler sonucunda „Olur da Çorlu’ya gidersem beleşe konaklayacağımız bir yer olsun. Hele de şarabı peyniri meşhursa haftasonları metresi de alır taşak keyfi yaparız“ düşüncesiyle icat ettiği düşündüğüm bir uygulama bugün  Kırcaali’de gerçekleşti. İmzalamalardan sonra söz alan Bulgaristan Sosyalist Partisi /BSP/ Kırcaali il başkanı Milko Bagdasarov da „İlk Türkiye seyahati için Çorlu’ya geldim, ve hayran kalmıştım“, diyerekten sözlerine başlarken, şimdiye kadar oturduğu noktadan 180 derece açıyla ters istikamete hareket ederek, daha önceki pozisyonundan orijinaliine göre tam ters noktaya geldiği gerçek bir ispatı oldu. Dünya!!!

Rafet Ali/Olaybg.com