Ana Sayfa TOP Cumhuriyet Başsavcılığı: Mestan önceliği olmayan yolda hareket halindeymiş!

Cumhuriyet Başsavcılığı: Mestan önceliği olmayan yolda hareket halindeymiş!

703
Paylaş
dav

Rumyana Arnaudova, “Savcılığın, ihmalin ölüme neden olduğu benzer olaylara şu ana kadar tarfasız yaklaştığı gibi, bu kazada da tarafsız olacağından emin olabilirsiniz” diye belirtti.
Cumhuriyet Başsavcılığı Konuşmacısı Rumyana Arnaudova, 6 aylık bir bebeğin ölümüne neden olan Makas yolundaki ağır trafik kazası ile ilgili olarak şunları bildirdi: “Şu ana kadar, Zagorsko köyüne giden T tipi kavşakta Lütvi Mestan’ın kullandığı bir aracın, önceliği kendisinde olan Kırcali – Makas yolunda hareket halindeki ve içinde bir erkek, bir kadın ve ikin çocuğun bulunduğu başka bir araca çarpmış olduğunu tespit ettik”.
24rodopi.com’un verdiği habere göre, Mestan bir müteahhit arkadaşına ait olan Cebel’in Slınçogled köyündeki balıkçılık merkezinde konuk olduktan sonra aracını kendisi sürerek buradan ayrılmış. Kavşakta, korkunç kazanın meydana geldiği sola dönüş yaparak ana yola girmeye çalışmış.
Arnaudova, “Kaza ile ilgili sinyal saat 13.40’ta alınmıştır. Trafik kazası, öncelikli bir yol olan Kırcali-Makas yolu ve Zagorsko köyüne giden T tipi bir kavşakta meydana gelmiştir” diye açıkladı.
Rumyana Arnaudova daha, “Polis soruşturma ekipleri, Kırcali Bölge Savcısı Jelyazko Stefanov’un denetimi altında çalışıyor. Olay yeri incelemeleri ve kaza tanıklarının soruşturması devam ediyor. Araçta bulunan çocukların bir tanesi 10 yaşında, diğeri ise 6 aylık bir bebektir. Kaza sonrasında bebek yaşamını yitirmiştir. Diğer üç kazazede Kırcali hasteanesine nakledilmiştir. Burada tedavilerine başlanmıştır” diye ilave etti.
Olay yerinde Lütvi Mestan ve diğer sürücüye alkol ve uyuşturucu madde testleri yapılmıştır. Dört test de negatif çıkmıştır. Arnaudova daha, “Lütvi Mestan, kan örneği vemek üzere Kırcali hastanesine götürülmüştür. Diğer sürücüden de kan örnekleri alınacaktır” diye belirtti.
Cumhuriyet Başsavcısının Sözcüsü daha şunları açıkladı: “Soruşturma ve olay yeri incelemeleri devam ediyor. İlk soruşturma eylemleri bir karara varabilmek için çok önemlidir. Önümüzdeki birkaç saat içinde, ilk soruşturma, inceleme ve tanıkların sorgulanması tamamladıktan sonra, Savcılık bir sonraki eylemine karar verecek. Savcılığın, ihmalin ölüme neden olduğu benzer olaylara şu ana kadar tarfasız yaklaştığı gibi, bu kazada da tarafsız olacağından emin olabilirsiniz” diye belirtti.

Olaybg.com