Ana Sayfa TOP Damla’nın katil zanlısı: Ne diyeceğimi bilemiyorum! Savcılar: 29 yıl hapis, 1.3 milyon...

Damla’nın katil zanlısı: Ne diyeceğimi bilemiyorum! Savcılar: 29 yıl hapis, 1.3 milyon lev ceza

1036
Paylaş

Momçilgradlı 7 yaşındaki Damla’nın katili olduğunu itiraf eden Mehmed’in son sözleri, “Ne diyeceğimi bilemiyorum! İçimde olanları sözle ifade edemeyeceğim!” oldu. Katil zanlısı bugün sıkı güvenlik eşliğinde ve kelepçelenmiş şekilde mahkeme karşısına çıktı. Bölge mahkemesi saat 14.00’te 26 yaşındaki Mehmed Hasan hakkındaki kararını bildirecek. Dava, sanığın iddianamenin tüm gerçeklerini ve koşullarını kabul etmesinden dolayı kısaltılmış prosedür ile bakılıyor. Böylelikle hükmün üçte biri azaltılmış olacak. Öldürülen çocuğun velileri Sadet ve Güner Musa ve büyükannesş Gürkiye Hasan yasalarca özel davacı olarak belirlendi. Veliler 1 300 000 lev para cezası talep ettiler.
Devlet iddianamesinde katil için ömür boyu hapis cezası talep edildi, bu ceza hafifletici nedenlerden dolayı 29 yıl hapis cezasına indirilmesi istenildi. Ancak Mehmed Hasan’ın devlet tarafından atanan avukatı, 23 yıllık hapis cezası ve 1/3 oranında azaltılması konusunda ısrar etti.
Oturum esnasında dava kanıtları da ele alındı. Öldürülen çocuğun eşyaları yakınlarını gözyaşlarına boğdu. Veliler bir kez daha, Damla’nın başını çevreleyen bandı ve failin taşıdığı eldivenleri gördü. Dava esnasında, iki kondom ile birlikte evin anahtarları apartman yakınlarındaki bir atık su kanalizasyonuna Mehmed Hasan tarafından atılmış olduğu da ortaya çıktı.

Damla geçen yıl 17 Aralık’ta öldürülmüştü. Küçük kızın cansız bedeni yaşadıkları dairede annesi tarafından bulunmuştu. Yedi yaşındaki kız boğularak öldürülmüş, başı ise bantlanmıştı.
Olaybg.com