Ana Sayfa TOP Damla’nın katilinin son dileği: Tek kişilik hücre istiyorum!

Damla’nın katilinin son dileği: Tek kişilik hücre istiyorum!

849
Paylaş

Sinir krizi ve sağlık görevlilerinin müdahalesi, “pişman olmama”, kahve, uyuşturucu ve sigara ile ilgili düşünceleri ve son olarak da bir hücrede yalnız kalmak. „Damla“ davasının Plovdiv’deki duruşması tek cümle ile böyle geçti.

Momçilgradlı Damla’yı katleden Mehmed Hasan’ın Plovdiv Temyiz Mahkemesi duruşmasında en son sözleri, “Hapisane beni yeniden eğitemeyecek. Burada bütün gün kitap okuyorum. Aklımda sadece kahve, sigara ve uyuşturucu var. Daha az hapis cezası ve tek kişilik bir hücre istiyorum” oldu.

Üç tarafın da temyiz ettiği davaya 6 Aralık’ta Filibe’de bakıldı. 26 yaşındaki Mehmed daha hafif bir ceza talep etti, savunması 21 yıl yapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Temyiz talebinde ise iddia makamı katil için 29 yıl hapis istedi.
Savcının, “Bu adam yaptıklarından bir kez olsun pişmanlık duymadı. Öldürmüş ve hırsızlık süsü vermiştir” sözlerinden sonra Plovdiv Temyiz Mahkemesinde bakılan davanın duruşmasında Momçilgradlı Damla’nın katili neredeyse yere düşerek baygınlık geçirdi. Mehmed sinir krizi geçirdi, yargıç 30 dakika boyunca sanığı değerlendirmek için bir sağlık ekibini mahkeme salonuna alarak duruşmaya ara verdi. Savunmasında Mehmed, annesinin sağlık durumu iyi olmadığını, annesi onu her gün aradığını belirtti.

Hem Damla’nın katilinin avukatı, hem de savcılar, Mehmed Hasan’ın Kırcali Bölge Mahkemesi’nden aldığı 23 yıl hapis cezasına itiraz ettiğini hatırlatıyoruz.

Temyiz Mahkemesi, yasalarca belirlenen iki aylık süre içinde davaya ilişkin karar almak üzere çekildi.
Olaybg.com