Ana Sayfa Gözlemci Delikten gelen kadın! O Bogomila (Tanrı’nın sevdiği), ancak insanlar tarafından sevilmiyor (fotoğraflar)

Delikten gelen kadın! O Bogomila (Tanrı’nın sevdiği), ancak insanlar tarafından sevilmiyor (fotoğraflar)

1201
Paylaş


Bir kadın delikten dışarı çıkıyor. Kırcali’nin merkezinde eski bir binanın bodrum katından. İğrenç bir sefalet, yaşlı kadına bir çeşit „yuva“ olmuş. Sağlık durumu iyi olmayan oğluyla birlikte yaşıyor. Bu Bogomila. 68 yaşında. İnsanların sevmediği Bogomila (Tanrı’nın sevdiği).
24rodopi.com önünde Kırcali sakini Slavina Angelova, “Bir belediye konutu yok. Kırcali’nin merkezindeki Bılgariya Oteli’nin arkasında bu delikte yaşıyor. Ellerimizi günde 40 kez yıkamamızı istiyorlar, oysa onun ne suyu var, ne elektriği, ne de normal yaşam koşulları. Rahatsızlıkları var, ayakları şişmiş, bedeninde ağrılar var, soğuktan uyuyamıyor. Ona giyecek ve yiyecek veriyoruz, ancak verdiklerimiz sürekli çalınıyor. Yandaki apartmandan, ona yiyecek bir şeyler vermek yerine, sprey boya ile video kayıt yaptıklarını yazdılar. 12 yıldır sokakta yaşayan kadına video kayıt” diye paylaşıyor.
Kimse tarafından sevilmeyen ve Kırcali’nin merkezinde, ancak Bulgaristan’ın arka bahçesinde “yaşayan” Bogomila’nın (Tanrı’nın sevdiği) kısa yaşam hikayesi…

Olaybg.com