Ana Sayfa Gündem Delyan Peevski Bulgaristan’da kalıyor, Atice Veli Avrupa Parlamentosu üyesi olacak

Delyan Peevski Bulgaristan’da kalıyor, Atice Veli Avrupa Parlamentosu üyesi olacak

890
Paylaş

Blits haere ajansından, Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili ve AP üyesi adayı olan Delyan Peevski, Millet Meclisine geldiği bildirildi. Peevski Parlamento binasına korumaları ile geldi. Gelişine şaşıran gezetecilere Delyan Peevski biraz beklemelerini, daha sonra konuşma yapacağını söyledi.
HÖH Milletvekili Delyan Peevski, Bulgaristan Millet Meclisinde milletvekili olarak kalacak. Bu bilgi ise, Peevski ile gerçekleştirilen brifing sırasında HÖH Başkanı Mustafa Karadayı tarafından verildi. Peevski’nin, HÖH’ün AP aday listesinde ikinci sırada yer aldığını hatırlatırız. Listenin başında olan Mustafa Karadayı’nın Brüksel’deki AP’na gitmekten vazgeçmesi ile Peevski ilk sıraya yerleşmişti.
Karadayı, “Tüm partilere, ülkenin önceliklerini ve yönünü tanımlamak üzere bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz. 2017 seçimlerinde meydana gelen hasarları gidermeliyiz” diye konuştu.
Mustafa Karadayı, seçim sonuçlarının HÖH için çok iyi olduğunu açıkladı. Partinin Başkanı daha, “Nihai sonuçları beklemek istiyoruz, sonra yorum yapacağız” diye belirtti.
HÖH adaylarından İlhan Küçük, İskra Mihaylova – Koparov, Atice Alieva – Veli Avrupa Parlamentosu üyesi oluyor.
Fotoğrafta: Atice Veli ve Delyan Peevski
Olaybg.com