Ana Sayfa Gündem Doç. Dr. Angel Kunçev: Dospat, Sırnitsa ve Sliven ile ilgili olarak salgın...

Doç. Dr. Angel Kunçev: Dospat, Sırnitsa ve Sliven ile ilgili olarak salgın durumu uztılıyor!

658
Paylaş

Devlet Sağlık Başmüfettişi Doç. Dr. Angel Kunçev Plovdiv’de, ülkedeki olağanüstü salgın durumunun, Dospat, Sırnitsa ve Sliven’deki karmaşık durum nedeniyle uzatılacağını bildirdi. Acil önlemlerin, son iki gün içinde koronavirüs ile enfekte olan insan sayısındaki ciddi artış nedeniyle kalması gerektiğini açıkladı.
Sağlık Müfettişi, “Bir ay veya daha kısa bir süre olsun, bu durumda kalmanın iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü önlemler kaldırılırsa, yasalar gereği sınır önlemleri koymak için hiçbir nedenimiz olmayacak” diye açıkladı.
Ancak ona göre, yerleşim yerlerinin tamamen bloke edilmesine veya açık havada maske taşıma zorunluluğunun tekrar getirilmesine gerek yoktur.
Doç. Dr. Kunçev, dikkatleri Dospat’taki oyuncak şirketinde çalışanların, işlerini kaybetme korkusuyla semptomlarını saklamaya çalıştıklarına çekti. Salgının hala dağınık noktalarda olduğundan şimdilik ikinci bir enfeksiyon dalgası beklemek için hiçbir neden olmadığı görüşünü dile getirdi. Sağlık müfettişi yeni önlemlerin salgının yayılmasını engelleyeceğine ümit ettiğini dile getirdi.
Dospat şehrindeki bir ouyuncak atölyesinde 52 koronavirüs vakası tespit edildi.
Olaybg.com