Ana Sayfa Gündem Dogan: CEZ elektrik şirketi skandalı abartıdır! Millet vekili: Hükümet yeniden yapılandırılacak!

Dogan: CEZ elektrik şirketi skandalı abartıdır! Millet vekili: Hükümet yeniden yapılandırılacak!

1070
Paylaş

Yaklaşık dört saat süren görüşmeden sonra HÖH millet vekili, Ginka ve CEZ’in hükümetin yapısını değiştirebileceğini söyledi
Karadayı, 5 Mart tarihinde HÖH Vitoşa ötelinde devlet yönetimini katılmak için bir araya geleceğini belirtti

 

Yaklaşık 4 saat süren ve başkentteki Boyana mahallesindeki “Saraylar”da HÖH Merkezi İşlemler Bürosu ve Meclis Grubu ile gerçekleştirilen oturumda Ahmed Dogan, CEZ skandalının abartıldığını belirtmiş.
24rodopi.com’un verdiği bilgiye göre, Ahmed Dogan bugün saat 15.00’te İşlemler Bürosu çalışanlarını ve millet vekillerini “Saraylar”da bir araya getirdi. Cuma günü partinin önde gelen kişileriyle Dogan’ın ilginç görüşmeleri olmuş, Cumartesi günü öğleden sonra ise  millet vekilleri ve MİB üyelerine mesaj gönderilmiş.
Bir millet vekilinin 24rodopi.com önünde yaptığı açıklamalara göre: “CEZ konusu çok zaman aldı, hatta diğer önemli konulara zaman kalmadı, ancak bu görüşmeden herkes memnun ayrıldı. Aldığımız bilgilere göre, CEZ skandalı o kadar büyük ki, hükümet sadece bir bakanın istifasıyla kurtulamayıp ciddi sarsıntılar yaşayacaktır. Hükümetin şekil değiştirmesi de olasılıklar arasındadır. Bu skandal, hükümetin düşürülmesi için bir senaryo olabilir.”
HÖH Başkanı Mustafa Karadayı ise, HÖH’ün CEZ skandalı ile ilgili resmi açıklaması, ancak devlet kurumlarının soruşturmasından sonra yapılacağını bildirdi.
Karadayı: “Bu satışla ilgili kurumların bir gecikmesi söz konusu ise, öyleyse gerçek bir geçikme ile karşı karşıyayız demektir, ancak bazı kimselerin beklentilerine göre bir geçikmiş tepki tespit edilirse, bu başka bir konudur.”
Toplantı çıkışında gazeteceler önünde Karadayı, “HÖH erken seçimden bahsetmiyor, ancak gördüğünüz gibi, sürekli skandallar var, kurumlar arasında dahi. İstikrarlı bir hükümet, istikrarlı bir devlet demektir, oysa sürekli skandallara şahit oluyoruz” diye konuştu.
Karadayı’nın belirttiğine göre, 5 Mart tarihinde HÖH, devleti yönetmek için Vitoşa otelinde bir araya gelecek. Ancak bunun erken seçim anlamına gelmediğini dile getirdi. “Açık yönetim semineri”ne Brüksel’den konuklar da katılacak.
Karadayı daha şunları belirtti: “Bizler devletin istikrarı için çalışıyoruz. Bazıları bunu hükümet istikrarı olarak algılıyor. Hükümet istikrarı, devlet istikrarının bir parçasıdır, ancak bu iki şey kesinlikle eşit değildir. Öte yandan yetkililer sürekli olarak skandallar üretiyor, kurumlar arasında çatışmalar bile var, bunlar ülkenin istikrarı açısından rahatsız edici. Bu skandallar toplumda da gerginlik yaratıyor.”

olaybg.com