Ana Sayfa Gözlemci Dogan, Saraya’nın önünde „kitlesel plaj yapanlara“ „söz“ verdi: Borisov’u devireceğim!

Dogan, Saraya’nın önünde „kitlesel plaj yapanlara“ „söz“ verdi: Borisov’u devireceğim!

823
Paylaş

Frognews’un verdiği habere göre, Ahmed Dogan, Rosenets Parkı’ndaki yazlığının yanındaki plaja bir protesto için daha giden vatandaşlarla görüştü. Hatta devam eden „vatandaş festivaline“ katılanlarla konuştu.
Vatandaşlar Dogan’a olay yerinde, „Ülkedeki payları siz dağıtıyorsunuz. Payları tam paylaştırın, biz de yaşamak istiyoruz.“ diye konuşurken, Onursal Başkan gülümseyip başını sallayarak, “Tamam, tamam” diye yanıt verdi.
Protestocular ondan Boyko Borisov ve İvan Geşev’i iktidardan uzaklaştırma sözünü vermesini istediler. Dogan kabul etti.
HÖH’ün fahri başkanı Ahmed Dogan, mülkün yanındaki plajda protestocularla konuşmak için Rosenets Parkındaki yazlığının avlusuna geldi. Dnevnik, şu anda burada, ülke çapındaki protestoların bir parçası olan „Dogan Saray Beach Festival“ adlı bir gösterinin düzenlendiğini yazıyor. Etkinlik sosyal medyada „Dogan’ın Borisov’u iktidardan düşürmesini istiyoruz“ başlığı altında düzenlendi.
Facebooktaki Herkes İçin Adalet sayfasındaki canlı bir videoda, Dogan’ın bazı protestocularla konuştuğu anlaşılıyor. Videoda çoğunlıkla Dogan’ın gülümseyerek sorulara „evet“ ve „tamam“ ile yanıt verdiği anlaşılıyor. Protesto esnasında gerginlik yaşanmadı.
Bulgaristan Ulusal Radyosunun verdiği habere göre, protestocular sahili kaplayacak şekilde buraya taş yığdı, üzerine ise Bulgar bayrağını diktiler.
Olaybg.com